Εύκολη νίκη για την γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού

20/11/2010 • 15:58

Οι ερυθρόλευκες είχαν σταθερό προβάδισμα καθ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και έτσι έφτασαν χωρίς άγχος στην επικράτηση κερδίζοντας το πρώτο σετ με 25-19, το δεύτερο με 25-08 και στο τρίτο 25-11.
Χαρακτηριστικό της άνεσης του αγώνα για τις παίκτριες του Ολυμπιακού ήταν η κατάκτηση του δεύτερου σετ με διαφορά 17 πόντων μέσα σε 17 λεπτά, ενώ έκαναν δικό τους και το τρίτο με διαφορά 14ων πόντων μέσα σε 18 λεπτά.

Αυτή ήταν η Τρίτη σερί νίκη για τις αθλήτριες του Ολυμπιακού.

Ολυμπιακός (Γιάννης Νικολάκης): Νικούλη 3 (1/3 επ., 2 μπλοκ), Κυριακίδου 6 (3/6 επ., 3 μπλοκ), Τσέρντσεβιτς 13 (12/17 επ., 62% υπ., 1 μπλοκ), Ογκνιένοβιτς 5 (3 άσοι, 2 μπλοκ), Κόλεβα 14 (2 άσοι, 11/24 επ., 1 μπλοκ), Χαντάβα 10 (2 άσοι, 8/14 επ., 43% υπ.), Μαγγίνα (λ, 76% υπ.), Τζούριτς 2 (2/3 επ.), Μουστάκη 1 (1/3 επ., 67% υπ.), Καβαθά 2 (2 άσοι)

Πειραματικό (Μαρία Δεληγιάννη): Γάτση 5 (2 άσοι, 3/11 επ., 41% υπ.), Κωνσταντινίδου 6 (3/9 επ., 3 μπλοκ), Λομπάνοβα 4 (3/19 επ., 36% υπ., 1 μπλοκ), Γεωργιάδου 2 (2 άσοι), Λιάλια 4 (3/13 επ., 1 μπλοκ), Οικονομίδου 7 (5/1 επ., 2 μπλοκ), Σκόνδρα (31% υπ.), Καραφουλίδου

19/09/2019 • 07:11

Δόγμα επίθεσης σε Φρανκφούρτη, Βασιλεία και Αϊντχόφεν

Πολλά τα καλά ματς απόψε στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι ομάδες σε Φρανκφούρτη, Αϊντχόφεν, Χετάφε και στη Βασιλεία περισσότερο θα στηριχθούν στις επιθέσεις παρά στην αμυντική τους τακτική. Ξεκάθαρο το προβάδισμα νίκης για. Γιουνάϊτεντ και Ντιναμό Κιέβου