ΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝ
02/03/2019 • 23:12
    Νέα νίκη για τον ΑΟ Θήρας
    02/03/2019 • 22:57

Με 28άρα Μερτέκη, τρίποντο η Σαντορίνη

Με MVP την Ευαγγελία Μερτέκη που ήταν ασταμάτητη με 28 πόντους και με 16 άσσους ο ΑΟ Θήρας νίκησε με 3-1 σετ (25-18, 25-15, 20-25, 25-13) το Μαρκόπουλο στη Σαντορίνη και πανηγύρισε την 16η νίκη του στο πρωτάθλημα σε 18 αγωνιστικές.

Ηλυσιακός
    02/03/2019 • 21:09

Νίκη παραμονής ο Ηλυσιακός

Το τρίποντο που τον φέρνει στην 9η θέση της βαθμολογίας και ένα βήμα πιο κοντά στη παραμονή του στη κατηγορία πέτυχε ο Ηλυσιακός. Η ομάδα των Ιλισίων νίκησε στην έδρα της με 3-0 σετ την Ηλιούπολη.

Χριστοδούλου
      02/03/2019 • 20:50

Με Χριστοδούλου πέρασε από τη Νάξο

Την 17η συνεχόμενη νίκη του πανηγύρισε στη Νάξο ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Κοβάτσεβιτς επικράτησε σε 83 λεπτά στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής 3-0 σετ (25-19, 25-20, 25-19) του Πανναξιακού, έφθασε στους 50 βαθμούς και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο.

Άλλη μια νίκη για τον ΠΑΟ
        02/03/2019 • 18:05

Έπιασε κορυφή ο Παναθηναϊκός

Τη μοναξιά της κορυφής έστω και για μια μέρα (Κυριακή παίζει ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ ) απολαμβάνει ο Παναθηναϊκός, ο οποίος νίκησε 3--0 τον ΖΑΟΝ.

Καραφουλίδου
        25/02/2019 • 22:41

MVP η Καραφουλίδου

Η Άλκηστις Καραφουλίδου του ΑΟ Θήρας είναι η MVP της 17ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών. Η 20χρονη πανύψηλη (1,97μ.) διαγώνια της Σαντορίνης, που κατάκτησε το πρώτο βραβείο MVP στη καριέρα της, είχε 23 πόντους (με 3 άσσους κι ένα μπλοκ) στη νίκη της ομάδας της με 3-2 στην έδρα του Πορφύρα.

AO Θήρας
          23/02/2019 • 22:54

Άφησε βαθμό στον Πειραιά...

Χωρίς τις Εμμανουηλίδου και Πίλεπιτς αγωνίστηκε στον Πορφύρα ο ΑΟ Θήρας με την Πειραϊκή ομάδα να του κλέβει βαθμό. Η ομάδα της Σαντορίνης νίκησε με 3-2 σετ (20-25, 25-11, 25-14, 23-25, 15-5), έφθασε τους 43 βαθμούς στο πρωτάθλημα, με τον Πανναξιακό μετά τη νίκη του στην Ηλιούπολη βρίσκεται σε απόσταση μόλις ενός βαθμού.

Άρης - Κόρινθος
            23/02/2019 • 22:30

Νίκησε ο Άρης, παράπονα η Κόρινθος

Μετά από πέντε συνεχόμενες ήττες (είχε κερδίσει τελευταία φορά την 11η αγωνιστική την Ηλιούπολη) ο Άρης επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3-0 σετ (25-17, 25-23, 25-19) της Κορίνθου στην 17η αγωνιστική της Volleyleague.

Μαρκόπουλο - Ηλυσιακός
              23/02/2019 • 22:24

Σαμπάνιες παραμονής στο Μαρκόπουλο

Στα σαλόνια της Volleyleague και την επόμενη σεζόν θα παίζει το Μαρκόπουλο. Η ομάδα των Μεσογείων με πρώτη σκόρερ την Ρόσας επικράτησε με 3-1 σετ (25-20, 20-25, 25-22, 25-20) του Ηλυσιακού για την 17η αγωνιστική και με 20 βαθμούς, ισοβαθμεί στην 7η θέση της βαθμολογίας με τον Αίαντα Ευόσμου.

Αίας - Θέτις
                23/02/2019 • 21:20

Πέρασε με τρίποντο η Θέτιδα από τον Εύοσμο

Ακόμη πιο κοντά στην κατάληψη της τέταρτης θέσης που οδηγεί στις ημιτελικές κόντρες βρίσκεται η Θέτιδα Βούλας. Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων πέρασε και από τον Εύοσμο επικρατώντας 3-1 σετ (25-6, 25-9, 17-25, 25-20) του γηπεδούχου Αίαντα με 4 παίκτριες (Μίλτον 15, Κωνσταντίνου 14, Γκουντιμένκο 12, Γεωργιάδου 10) να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων.

Πανναξιακός
                  22/02/2019 • 23:35

Χαλαρό... τρίποντο του Πανναξιακού

Με τους Αθηναίους Ναξιώτες να βρίσκονται στην εξέδρα ο Πανναξιακός νίκησε στο κλειστό της Ηλιούπολης με 3-0 σετ (25-10, 25-12, 25-16)τον τοπικό ΓΣ και ανέβηκε προσωρινά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Volleyleague Γυναικών.

Ολυμπιακός
                  22/02/2019 • 23:17

Άχαστος... Ολυμπιακός και πάλι

Με τη Χουντ να δίνει ρυθμό με 16 πόντους ο Ολυμπιακός επέκτεινε σε 16 τον αριθμό των συνεχόμενων νικών επικρατώντας 3-0 σετ (25-16, 25-09, 25-16) των Μακεδόνων, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής της Volleyleague γυναικών.