Αποστόλης Οικονόμου
14/11/2018 • 23:43

Στα ημιτελικά η OrPo του Οικονόμου!

Μεγάλη επιτυχία για την Φινλανδική OrPo του Αποστόλη Οικονόμου. Η ομάδα του Λαρισαίου κόουτς νίκησε εκτός έδρας 3-2 σετ (17-25, 25-19, 21-25, 25-22, 17-15) την αήττητη στην Φινλανδία Kangasala και προκρίθηκε στον ημιτελικό Κυπέλλου.

Παγκόσμια η Σερβία, η 26άρα Μπόσκοβιτς νίκησε την 33άρα Εγκονού

Διαφήμιση του βόλεϊ αποτέλεσε ο τελικός του Παγκοσμίου πρωταθλήματος γυναικών που ολοκληρώθηκε στην Ιαπωνία. Η Σερβία για πρώτη φορά στην ιστορία της κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο επικρατώντας στον δραματικό τελευταίο αγώνα της διοργάνωσης με 3-2 σετ (21-25, 25-14, 23-25, 25-19, 15-12) της Ιταλίας.

Μαρούλης
          20/10/2018 • 16:39
            H Εγκονού σε προσπάθεια της
            19/10/2018 • 17:26

Τα έσπασε η 45άρα Εγκονού, 3-2 η Ιταλία την Κίνα

Με ...παγκόσμιο ρεκόρ πόντων της Εγκονού η Ιταλία νίκησε στον δεύτερο ημιτελικό του Παγκοσμίου πρωταθλήματος 3-2 σετ την Κίνα και πέρασε στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει την Σερβία.

Τρομερή Μπόσκοβιτς έστειλε τη Σερβία στον τελικό.
            19/10/2018 • 12:24
            Leader Κοκκινάκης, μαέστρος Μαρούλης.
            14/10/2018 • 15:32

Leader Κοκκινάκης, μαέστρος Μαρούλης

Ελληνικό χρώμα είχε η χθεσινή πρεμιέρα των Γαλλικών πρωταθλημάτων. Οι πρεσβευτές μας, Κοκκινάκης και Μαρούλης, πρωταγωνίστησαν στις νίκες των ομάδων τους δείχνοντας με το ...καλησπέρα τις προθέσεις τους.

Ο Μπάρτοζ Κούρεκ
              01/10/2018 • 12:56

MVP ο Κούρεκ, αδίκησε τον Ντρίτζγκα η Παγκόσμια ομοσπονδία

Μια μεγάλη αδικία πρόεκυψε από την ανάδειξη των κορυφαίων του Παγκοσμίου πρωταθλήματος. Ο Πολωνός Μπάρτοζ Κούρεκ αναδείχθηκε, όπως αναμενόταν, MVP της διοργάνωσης, αφού ήταν αυτός που ουσιαστικά άνοιξε το δρόμο της κατάκτησης του τίτλου για την ομάδα του.

Οι Καραμπέτσος, Καβαλιεράκης και Γκράσα
              01/10/2018 • 12:40

Συνάντηση προέδρων στο Τορίνο

Στο περιθώριο των ημιτελικών και τελικών αγώνων του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος, το Σαββατοκύριακο στο Τορίνο, ο πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος και ο ταμίας Τάκης Καβαλιεράκης, είχαν την ευκαιρία να συναντηθούν με τον πρόεδρο της Παγκόσμιας ομοσπονδίας Άρι Γκράσα.

Παγκόσμιοι Πρωταθλητές οι Πολωνοί
              01/10/2018 • 00:42

Και στο τέλος κερδίζουν οι Πολωνοί...

Με την Αγία Τριάδα του Παγκοσμίου βόλεϊ Κούρεκ, Ντρίτζγκα και Κούμπιακ να παίζουν εξωπραγματικό βόλεϊ η Πολωνία σε 98 λεπτά έκανε ...πλάκα στην Βραζιλία στον τελικό του Παγκοσμίου πρωταθλήματος που ολοκληρώθηκε στο Τορίνο.

Βόλεϊ
              30/09/2018 • 21:41

Χάλκινη η Αμερική με 29άρη Άντερσον

Με 29 πόντους του "καυτού" Μάθιου Άντερσον (4 άσσοι), καλύτερο σέρβις (11-4 οι άσσοι), μπλοκ (9-7) και κυρίως λιγότερα λάθη (20-35) οι Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής νίκησαν 3-1 σετ (23-25, 25-17, 32-30, 25-19) τη Σερβία στον τελικό του χάλκινου μεταλλίου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που ολοκληρώνεται στο Τορίνο.