Πορφύρας
17/11/2018 • 23:37

Δίποντο by …USA για τον Πορφύρα, 3-2 τον Άρη

Με την υπογραφή της Αμερικανίδας πασέρ Ράε Άντερσον ο Πορφύρας πέτυχε νίκη βαθμολογίας, ουσίας και ψυχολογίας επί του Άρη με 3-2 σετ (15-25, 25-18, 25-18, 14-25, 15-13) στο «Π. Σαλπέας».

Μακεδόνες
17/11/2018 • 22:52

Buzzer beater μπλοκ των Μακεδόνων

Με μπλοκ ...buzzer beater της Δορούκα στην Τσιτσιγιάννη οι Μακεδόνες έσπασαν το ρόδι μετά από 4 αγωνιστικές στην Volleyleague φθάνοντας στην πρώτη τους νίκη με 3-2 σετ (11-25, 27-25, 15-25 25-23, 15-13) στα Κύμινα επί του Μαρκόπουλου στην 4η αγωνιστική.

Κόρινθος
17/11/2018 • 22:50

Με πολυτιμότερη Σπανού, 3-0 η Ηλιούπολη

Τι και αν έπαιξε ως αλλαγή με διάστρεμμα. Η Άννα Σπανού με 18 πόντους και 11/14 επιθέσεις (79%) ήταν η πολυτιμότερη στην εκτός έδρας νίκη της Ηλιούπολης στην Κόρινθο με 3-0 σετ (25-22, 25-09, 25-18).

Παναθηναϊκός, βόλεϊ γυναικών
17/11/2018 • 22:45

Κέρασε η Κοσμά, 3-0 ο Παναθηναϊκός

Για τα γενέθλια της …κέρασε η Σοφία Κοσμά στον Κορυδαλλό. Η ακραία του Παναθηναϊκού είχε 12 πόντους με 4 μπλοκ και 2 άσσοι και μαζί με τις Οικονομίδου, Λαμπρινίδου αλλά και Κουντουρά υπέγραψαν τη νίκη με 3-0 σετ (25-07, 25-19, 25-22) κόντρα στην Άρτεμις Κορυδαλλού, για την 5η αγωνιστική της Pre league.

Ηρακλής - Παναθηναϊκός, βόλεϊ
17/11/2018 • 22:16

Έραψε …δίποντο με 31 πόντους ο Ράπτης του Παναθηναϊκού

Άνω κάτω και τη Μίκρα έκανε ο Αλέξανδρος Ράπτης. Ο νεαρός ακραίος, πρωτοεμφανιζόμενος στην Volleyleague, έσπασε τα κοντέρ στην Θεσσαλονίκη και με 31 δικούς του πόντους έσπρωξε τον Παναθηναϊκό σε μια ανατροπή από το παρελθόν κόντρα στον Ηρακλή.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης
17/11/2018 • 22:04

Και ξανά προς τη δόξα τραβά ο Εθνικός

Διπλή επιτυχία για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Και πήρε το πρώτο τρίποντο της σεζόν με 3-0 σετ (25-20, 25-22, 25-18) επί της Κηφισιάς και «βύθισε» ακόμη περισσότερο την αντίπαλό του στον πυθμένα της βαθμολογίας.

ΑΟ Θήρας
17/11/2018 • 21:44

Τρίποντο από το σέρβις για τον ΑΟ Θήρας

Με 10 άσσους και τις Πίλεπιτς και Μερτέκη να έχουν από 12 πόντους ο ΑΟ Θήρας χρειάστηκε μόλις 62 λεπτά για να νικήσει άνετα με 3-0 σετ (25-13, 25-13, 25-13) και τον Αίαντα Ευόσμου στο ΔΑΠΠΟΣ Σαντορίνης μπροστά σε 400 φίλους του.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
17/11/2018 • 21:17

Πέρασε από το Βραχάτι ως πρωταθλητής ο Ολυμπιακός

Με τους ακραίους του Κουμεντάκη και Ράουβερντινκ να κρατάνε την υποδοχή και να είναι αποτελεσματικοί στην επίθεση ο Ολυμπιακός πέρασε για μια ακόμη χρονιά από το Βραχάτι επικρατώντας με 3-1 σετ (25-21, 25-22, 17-25, 25-20) του Παμβοχαϊκού.

ΠΑΟΚ 5Χ5, πέρασε και από την Κηφισιά

Με 19 άσσους και την Κυπαρίσση να γράφει 10 από αυτούς ο ΠΑΟΚ πέρασε με 3-0 σετ (25-07, 25-17, 25-11) από την έδρα του Ηρακλή Κηφισιάς στο Ζηρίνειο, για την 5η αγωνιστική της Pre League.