Ο Παναθηναϊκός και η ΑΕΚ ήταν τα δύο πρώτα σωματεία της VolleyLeague που δέχθηκαν την επίσκεψη του Προέδρου του ΠΑΣΑΠ Β. Μηνούδη, στο πλαίσιο των επαφών με όλες τις ομάδες και της υλοποίησης του προγράμματος #PROtectIntegrity της EUAthletes.

Παίκτης της Κηφισιάς ο Πέδρο Ρεκ.
19/09/2018 • 18:44

Παίκτης της Κηφισιάς ο Πέδρο Ρεκ

Ο Αθλητικός Όμιλος Πετοσφαίρισης Κηφισιάς ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον αθλητή Πέδρο Ρεκ για την αγωνιστική περίοδο 2018-19.

Ακάθεκτη προχωράει η Ιταλία στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα βόλεϊ και δείχνει να το απολαμβάνει

Ήττα ΠΑΟΚ στο τάι μπρέικ

Στο δεύτερο φιλικό που έδωσε ο "Δικέφαλος" στη Σερβία, απέναντι στη Βοϊβοντίνα, στάθηκε καλά, όμως, έχασε στις λεπτομέρειες 3-2 σετ

ΗΠΑ, βόλεϊ ανδρών
      16/09/2018 • 00:46

Νίκη by USA, 3-1 τη Ρωσία

Με 17 πόντους του Ράσελ και 16 του Άντερσον οι ΗΠΑ πήραν με 3-1 σετ (25-23, 20-25, 25-23, 25-20) το ντέρμπι του τρίτου ομίλου στο Μπάρι.

Ολλανδία βόλεϊ ανδρών
      16/09/2018 • 00:13

Η Ολλανδία σόκαρε την Βραζιλία

Απίστευτο και όμως αληθινό! Η Ολλανδία νίκησε 3-1 σετ (21-25, 25-20, 25-20, 25-21) την Βραζιλία, νίκη που έρχεται 52 χρόνια μετά από αυτή στην Τσεχοσλοβακία το 1966.

Μπάλα βόλεϊ
      15/09/2018 • 01:50

Ξεκίνημα με ήττα για ΠΑΟΚ

Με ήττα ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ τη σειρά των αγώνων στο φιλικό τουρνουά Memorijal Velikana, που διοργανώνει η OK Βοϊβοντίνα, στη μνήμη των Ζάρκο Πέτροβιτς, και Ράντοβαν Ντάμπιτς, το τριήμερο 14-16 Σεπτεμβρίου, στο Νόβι Σαντ.