Ο Στέφανος Τσιτσιπάς
24/09/2018 • 10:26

Ο Τσιτσιπάς «αγκάλιασε» το νούμερο 15

Στην 15η θέση της παγκόσμιας κατάταξης παρέμεινε κι αυτή την εβδομάδα ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο 20χρονος Ελληνας πρωταθλητής παρέμεινε στην καλύτερη θέση της καριέρας του με 1.962 βαθμούς.

Laver Cup
    24/09/2018 • 10:08

Πήρε Laver Cup η Ευρώπη

Η ευρωπαϊκή ομάδα επικράτησε 13-8 της παγκόσμιας ομάδας και κατέκτησε το Laver Cup, μετά τη νίκη 2-1 σετ του Αλεξάντερ Ζβέρεφ επί του Κέβιν Άντερσον.

Ο Νικ Κύργιος
      24/09/2018 • 05:50

Νίκη για τον Κύργιο στο διπλό

Σημαντικές ελπίδες στην ομάδα «του υπόλοιπου κόσμου» για να κατακτήσει το Laver Cup, έδωσε τα ξημερώματα ο Νικ Κύργιος.

Η Μπέρτενς
        24/09/2018 • 02:42

Πήρε το τρόπαιο στη Σεούλ η Μπέρτενς

Αφού απέκλεισε την Μαρία Σάκκαρη στον ημιτελικό, η Κίκι Μπέρτενς ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο την παρουσία της στο διεθνές τουρνουά που φιλοξενήθηκε στην Σεούλ.

Η Μαρία Σάκκαρη
          22/09/2018 • 10:17

Η Μπέρτενς «λύγισε» την Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Κίκι Μπέρτενς στα ημιτελικά του Korea Open, καθώς ηττήθηκε 2-0 σετ και έχασε το εισιτήριο για τον τελικό του τουρνουά.

20/09/2018 • 17:36
              20/09/2018 • 16:26

«Θύμα» έκπληξης ο Τσιτσιπάς στη Γαλλία

Στον πρώτο του αγώνα μετά το U.S.Open, ο Στέφανος Τσιτσιπάς έπεσε «θύμα» μεγάλης έκπληξης στη Γαλλία, γνωρίζοντας την ήττα από τον 28χρονο Ρικάρντας Μπεράνκις, Νο 103 κόσμο.

Η Ναόμι Οσάκα
                19/09/2018 • 23:12

Επιβλητική νίκη για την Οσάκα

Η Ναόμι Οσάκα νίκησε εύκολα την Ντομίνίκα Τσιμπούλκοβα με 2-0 σετ (6-2 6-1) μέσα σε μόλις 59 λεπτά στο τουρνουά Pan Pacific Open στο Τόκιο, στον πρώτο της αγώνα μετά τον τίτλο στο US Open.

19/09/2018 • 11:44

Στα προημιτελικά η Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη προκρίθηκε στα προημιτελικά του Korea Open, μετά τη νίκη της 2-0 σετ επί της Μαργαρίτα Γκασπαριάν, σε 77 λεπτά.