ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
    17/02/2019 • 21:07
    Εθνικός Αλεξανδρούπολης
    09/02/2019 • 20:44

Ο Χίτσκοκ ήταν από την Αλεξανδρούπολη

Σε ματς θρίλερ στην Αλεξανδρούπολη ο Εθνικός αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ του Φοίνικα Σύρου χρειάστηκε το πέμπτο σετ για να πάρει με 3-2 σετ (25-21, 25-20, 20-25, 19-25, 18-16) το δίποντο.

Από το Κηφισιά-Φοίνικας
    05/02/2019 • 23:54

Τα ...έσπασε ο Εβάντρο, στους "8" ο Φοίνικας

Με τον Βραζιλιάνο Εβάντρο να γράφει 23 πόντους με το εκπληκτικό 72% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (23/32 επιθέσεις) ο Φοίνικας Σύρου νίκησε με 3-1 σετ (25-27, 25-18, 25-23, 25-22) την Κηφισιά στο κλειστό του Ζηρινείου και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου ανδρών.

Πρώτη κούπα της χρονιάς με MVP «Ζούπα» για τον Ολυμπιακό
    27/01/2019 • 19:31
    Ολυμπιακός - Φοίνικας Σύρου
    23/01/2019 • 22:32

Έτοιμος για στέψη ο Ολυμπιακός

Δύο σετ μακριά από την κατάκτηση της πρώτης κούπας της χρονιάς βρίσκεται ο Ολυμπιακός μετά τη νίκη με 3-1 σετ (22-25, 25-20, 26-24, 25-18) επί του Φοίνικα Σύρου στον πρώτο τελικό του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς που έγινε απόψε στο κατάμεστο γυμναστήριο «Δ.Βικέλας» της Ερμούπολης.

12/12/2018 • 22:12

Γέλασε στο τάι μπρέικ ο Φοίνικας

Μετά από τρία χαμένα τάι μπρέικ με Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό αλλά και ΑΕΚ οι παίκτες του Φοίνικα Σύρου πήραν το …αίμα τους πίσω χαμογελώντας στο πιο σημαντικό – μέχρι το επόμενο - πέμπτο σετ της φετινής περιόδου.

Και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός.
    08/12/2018 • 22:26

Και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός

Τι και αν βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ και 13-12 στο πέμπτο. Ο Παναθηναϊκός, με ηγέτη τον Δανό πασέρ του Αξέλ Γιάκομπσεν, επιβλήθηκε με 3-2 σετ (25-23, 25-22, 20-25, 25-22, 17-15) του Φοίνικα σε ματς δραματικό με πολλά λάθη.

ΑΕΚ, βόλεϊ
    02/12/2018 • 21:08

Νίκη βάλσαμο με 3-2 της ΑΕΚ στη Σύρο

Την μεγαλύτερη φετινή της νίκη στην Volleyleague – μέχρι την επόμενη – πέτυχε η ΑΕΚ στη Σύρο επί του Φοίνικα. Μετά από σούπερ ντέρμπι 2,5 ωρών η Ένωση έχοντας πρωταγωνιστή τον Ιρανό πασαδόρο Φαρχάντ Σαλαφζούν επικράτησε 3-2 σετ (20-25, 25-15, 18-25, 25-21, 15-12) του Φοίνικα με πρώτους σκόρερ τους Τζιουμάκα και Στοΐλοβιτς (αμφότεροι πήραν από 18 πόντους).

Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν
    24/11/2018 • 23:31

Όρθιος ο Ολυμπιακό, πήρε βαθμό ο Φοίνικας

Δίποντο και 36η συνεχόμενη νίκη με ανατροπή για τον Ολυμπιακό στο Ρέντη. Οι "ερυθρόλευκοι" αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-1 σετ επικράτησαν με 3-2 (25-13, 20-25, 18-25, 25-23, 15-08) με τον Σμιτ να δίνει λύσεις (22π.).

17/11/2018 • 20:55
    10/11/2018 • 23:53

«Πειρατικό» ο Φοίνικας στην Κηφισιά

Με τους Εβάντρο και Χήρα να κάνουν την διαφορά και καθοριστικό τον Λέσκοφ ο Φοίνικας Σύρου πέτυχε την δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα, πρώτη εκτός έδρας.

Στα ημιτελικά ο Φοίνικας, 3-1 την Κηφισιά

Με Ντόκιτς, Εβάντρο και Βουλκίδη on fire ο Φοίνικας Σύρου παρότι έχασε το 1ο σετ από τον ΑΟΠ Κηφισιάς νίκησε με 3-1 σετ (22-25, 25-16, 25-17, 25-16) και με δύο νίκες και μία ήττα αλλά και 6 βαθμούς στο ενεργητικό του (7-5 σετ) ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στον Β΄όμιλο του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.