Η πρώτη μεταγραφική κίνηση του τεχνικού διευθυντή Μόντσι στην επιστροφή του στην Σεβίλλη είναι η απόκτηση του κεντρικού αμυντικού Ντιέγκο Κάρλος από τη Ναντ.

''Δεξί χέρι'' του Μόντσι ο Καπαρός

Η Σεβίλη έχει ανακοινώσει πως ο Χοακίν Καπαρός θα αντικατασταθεί, όμως θα παραμείνει στο σύλλογο ως το ''δεξί χέρι'' του Μόντσι στο σκάουτινγκ.

14/05/2019 • 01:43

Αντιδράει η Σεβίλλη λόγω ...ζέστης

Η ώρα έναρξης του αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής της La Liga ανάμεσα στη Σεβίλλη και την Αθλέτικ Μπιλμπάο προκάλεσε την αντίδραση των Σεβιγιάνων.

Οι παίκτες της Λεγανές πανηγυρίζουν το πρώτο γκολ
04/05/2019 • 00:15

Τριάρα της Λεγανές στην Σεβίλλη (pics)

Η Λεγανές έκανε την έκπληξη κερδίζοντας την Σεβίλη στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν με τους Ανδαλουσιάνους να χάνουν έδαφος στην μάχη της τετράδας.

Νίκος Μαχλάς με τη φανέλα της Φίτεσε
03/05/2019 • 16:24
Πολύτιμο "τρίποντο" για Χιρόνα
28/04/2019 • 17:02

Πολύτιμο "τρίποντο" για Χιρόνα (video)

Πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τον υποβιβασμό σημείωσε η Χιρόνα, η οποία επικράτησε 1-0 της Σεβίλλης στο "Μοντιλίβι" για την 35η αγωνιστική.

Ο Μπεν Γεντέρ έφτασε τα 17 γκολ
25/04/2019 • 22:39

5αρα και 4η η Σεβίλλη (pics)

''Περίπατο'' έκανε η Σεβίλλη απέναντι στη Ράγιο Βαγεκάνο και πέρασε στην 4η προνομιούχο θέση. Όλα τα γκολ μπήκαν στο 2ο ημίχρονο.

Το σποτ για το Σεβίλλη-Μπέτις
11/04/2019 • 11:20
Μίτσελ
08/04/2019 • 10:54
Σόκαρε ο Χοακίν Καπαρός
07/04/2019 • 20:33

Σοκ από τον Καπαρός: «Έχω χρόνια λευχαιμία»

Δεν πάνε ούτε 20 μέρες από τότε που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της Σεβίλλης ως υπηρεσιακός προπονητής (ήταν τεχνικός διευθυντής), όμως ο Χοακίν Καπαρός σόκαρε τους πάντες ανακοινώνοντας πως πάσχει από χρόνια λευχαιμία.

Ο Ρόκε Μέσα άνοιξε το δρόμο για την Σεβίλλη
07/04/2019 • 19:55

Κράτησε τα γκολ για το φινάλε η Σεβίλλη (video)

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα η Σεβίλλη πέρασε από το «Χοσέ Ζορίγια» επικρατώντας 2-0 της Βαγιαδολίδ και επιστρέφοντας στο -1 από την 4η Χετάφε. Μια ανάσα από τη ζώνη του υποβιβασμού οι γηπεδούχοι.

Σπεσιαλίστας ο αρχηγός της Βαλένθια στις εκτελέσεις πέναλτι
31/03/2019 • 19:13

''Απέδρασε'' από τη Σεβίλη η Βαλένθια (pics)

Σπουδαίο ''διπλό'' πήρε η Βαλένθια στην Ανδαλουσία και το Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν κερδίζοντας τη Σεβίλη με το πέναλτι του Παρέχο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.