ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
+351 (22) 557 0400
Ερνάνι
03/12/2018 • 00:23

«Λύτρωση» με Ερνάνι η Πόρτο

Με γκολ του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού στις καθυστερήσεις, η Πόρτο πέρασε (0-1) από την έδρα της Μποαβίστα και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της Primeira Liga.

Πρώτη και αήττητη η Πόρτο
29/11/2018 • 00:01

Πέταγαν φωτιές οι ''δράκοι''

Η Πόρτο πέτυχε τρίτη νίκη στην έδρα της, παρέμεινε αήττητη μετά από πέντε ματς και σφράγισε την πρωτιά στον 4ο όμιλο. Δύο γκολ σε 3 λεπτά πέτυχαν οι Πορτογάλοι με Μιλιτάο και Κορόνα και ουσιαστικά καθάρισαν το ματς,μείωσε αργά ο Μπενταλέμπ για τη Σάλκε, σκόραρε και ο Μαρεγκά στο τελικό 3-1.

Μεγάλο ματς στο Παρίσι μεταξύ Παρί Σεν Ζερμέν και Λίβερπουλ για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League
28/11/2018 • 08:55

Ντέρμπι σε Παρίσι και Λονδίνο! (videos)

Στον περίπλοκο τρίτο όμιλο, στον οποίο όλοι έχουν ελπίδες πρόκρισης, η Παρί Σεν Ζερμέν δίνει μάχη επιβίωσης με τη Λίβερπουλ στη γαλλική πρωτεύουσα, ενώ στο «Γουέμπλεϊ» η Τότεναμ παίζει τα ρέστα της απέναντι στην Ίντερ.

Η Πόρτο είχε εύκολη δουλειά
25/11/2018 • 01:43
Πόρτο - Μπράγκα
11/11/2018 • 02:41

Η Πόρτο πήρε το ντέρμπι κορυφής

Η Πόρτο ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής με την Μπράγκα για την 10η αγωνιστική της Primeira Liga, χάρη σε γκολ του Τίκίνιο στο 88ο λεπτό. Με αυτό το αποτέλεσμα οι «δράκοι» θα έχουν τουλάχιστον δύο βαθμούς «αέρα» στην κορυφή, ακόμα και αν η Σπόρτιγνκ επικρατήσει της Τσάβες το βράδυ της Κυριακής.

Γκολ Πόρτο
06/11/2018 • 23:56

Έβγαζαν φλόγες στη βροχή οι "Δράκοι"

Η Πόρτο του Σέρτζιο Κονσεϊσάο διέλυσε τη Λοκομοτίβ Μόσχας με σκορ 4-1 και χρειάζεται έναν βαθμό για να προκριθεί και μαθηματικά ενώ οι Ρώσοι αποχαιρετούν το Champions League.

O Κασίγιας και τα πέναλτι
25/10/2018 • 05:48

Ο Κασίγιας και τα πέναλτι

To 19o πέναλτι της καριέρας του απέκρουσε ο Ίκερ Κασίγιας στον αγώνα της Πόρτο με την Λοκομοτίβ στη Μόσχα για την 3η αγωνιστική του Champions League.

Ιστορική νίκη για Κασίγιας
25/10/2018 • 02:27

Η νίκη της Πόρτο επί της Λοκομοτίβ στη Μόσχα με 3-1 θα μείνει για πάντα χαραγμένη στη μνήμη του Ίκερ Κασίγιας.

Ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο
24/10/2018 • 23:55

Με οδηγό τον Σέρτζιο

Η Πόρτο του Σέρτζιο Κονσεϊσάο πέρασε από την Μόσχα επικρατώντας της Λοκομοτίβ με σκορ 3-1 και φτάνοντας τους επτά βαθμούς στον όμιλο.

Με γκολ του Μαρεγκά νίκησε η Πόρτο
03/10/2018 • 23:53
Πόρτο, πανηγυρική
29/09/2018 • 00:27

Ο Σοάρες έδωσε τη λύση στην Πόρτο

Οι «Δράκοι» τα βρήκαν σκούρα απέναντι στην Τοντέλα για την 6η αγωνιστική του Πορτογαλικού πρωταθλήματος, όμως με γκολ του Σοάρες στο 85’ απέφυγαν την «γκέλα» (1-0).

Ο Ίκερ Κασίγιας
24/09/2018 • 12:48

Κασίγιας: «Ο δρόμος είναι δύσκολος» (photo)

Ο Ίκερ Κασίγιας τόνισε πως ο δρόμος της Πόρτο για την κατάκτηση του εφετινού πρωταθλήματος θα είναι δύσκολος, ενώ εμφανίστηκε ικανοποιημένος με τη νίκη 2-0 επί της Σετουμπάλ.

Βίνσεντ Αμπουμπακάρ, Πόρτο
23/09/2018 • 02:32

Επέστρεψε στις νίκες η Πόρτο

Μετά από δύο σερί ισοπαλίες με 1-1 σε Taca da Liga και Champions League, η Πόρτο επέστρεψε στις νίκες με το εκτός έδρας 2-0 επί της Βιτόρια Σετούμπαλ. Οι «δράκοι» άνοιξαν το σκορ στο 17΄ με τον Αμπουμπακάρ και απλοποίησαν την υπόθεση νίκη στο 78΄ με τον Σέρχιο Ολιβέιρα.