23/04/2018 • 12:25
    Ο Αντομάιτις.
    22/04/2018 • 17:00

Ο Αντομάιτις εύχεται επανάληψη του 1999

Σαν σήμερα το 1999, η Ζαλγκίρις Κάουνας κατέκτησε για πρώτη και μοναδική φορά την Εuroleague και ο Νταΐνιους Αντομάιτις εύχεται στιγμές δόξας και για την φετινή ομάδα.

Ο Κέβιν Πάνγκος
    21/04/2018 • 00:55

Μάτια παντού! (video)

Ο Κέβιν Πάνγκος έδωσε μία εντυπωσιακή ασίστ στον Ντέιβις κόντρα στον Ολυμπιακό.

Χίλια προβλήματα, μία καρδιά! (video)

Ο Ολυμπιακός μπορεί στο τρίτο δεκάλεπτο να παρουσίασε τα συμπτώματα της Τετάρτης ωστόσο στην τελευταία περίοδο σοβαρεύτηκε και πήρε μεγάλη, από ψυχολογικής κυρίως άποψης, νίκη επί της Ζάλγκιρις με σκορ 79-68 φέρνοντας τη σειρά στα ίσια παρά τα πολλά και σημαντικά προβλήματα.

Σάρας
    20/04/2018 • 23:15

Φωνάζει για τις βολές η Ζαλγκίρις

Ανάρτηση διαμαρτυρίας στο twitter από τη Ζαλγκίρις, που "φωνάζει" για τα φάουλ που έχουν καταλογιστείς εις βάρος της αλλά και τις βολές που έχει εκτελέσει ο Ολυμπιακός.

Γουάιτ
    20/04/2018 • 22:31

White copy-paste (video)

Παρόμοια φάση δέχεται η άμυνα του Ολυμπιακού, με τον Άαρον Γουάιτ να είναι... οφσάιντ.

Μιλάκνις:«Ο Σπανούλης δεν είναι ρομπότ»

Ο Αρτούρας Μιλάκνις με δηλώσεις του αποκάλυψε ότι ο στόχος της Ζάλγκιρις ήταν να κουράσει τον Βασίλη Σπανούλη μέσα από την άμυνα της αφού όπως ανέφερε ήταν ο παίκτης που έπαιρνε σχεδόν όλες τις επιθέσεις του Ολυμπιακού στο ματς.