Η Ντόρτμουντ συμφώνησε με την Χόφενχαϊμ για την απόκτηση του Νίκο Σουλτς. Ο διεθνής αριστερός μπακ αναμένεται να στοιχίσει στη Ντορτμουντ τριάντα εκατομμύρια Ευρώ.

Ο Σαργίς Ανταμιάν στη Χόφενχαϊμ
14/05/2019 • 17:39
Χόφενχαιμ - Βόλφσμπουργκ
28/04/2019 • 18:39
Ο Ρομάριο Μπαρό άνοιξε το σκορ για την Πόρτο στο δρόμο για τον τελικό του Youth League
26/04/2019 • 20:26

Στον τελικό του Youth League η Πόρτο

Οι μικροί «Δράκοι» επικράτησαν της Χόφενχαϊμ με 3-0 στη Νιόν και πήραν για πρώτη φορά στην ιστορία τους το εισιτήριο για τον τελικό του Youth League.

Οι παίκτες της Χόφενχαϊμ πανηγυρίζουν
14/04/2019 • 16:40

Νίκη Ευρώπης η Χόφενχαϊμ

Η Χόφενχαϊμ επικράτησε 2-0 της Χέρτα Βερολίνου για την 29η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα και μπήκε για τα καλά σε τροχιά Ευρώπης.

Χόφενχαϊμ
29/03/2019 • 23:33

Νίκησε και βλέπει Ευρώπη η Χόφενχαϊμ

Η Χόφενχαϊμ επικράτησε 4-1 της Μπάγερ Λεβερκούζεν στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα και πλησίασε στις θέσεις που οδηγούν στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις της νέας περιόδου.

Χόφενχαϊμ
10/03/2019 • 18:26
Ο Ορμπάν πανηγυρίζει
25/02/2019 • 23:42

Απέφυγε την ήττα η Λειψία

Με γκολ του Ορμπάν στο 89ο λεπτό, η Λειψία έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στο ματς με τη Χόφενχαϊμ και παρέμεινε για πέμπτο διαδοχικό ματς αήττητη στη Μπουντεσλίγκα.

Πρώτος σκόρερ της Λειψίας με 12 γκολ στη Bundesliga ο Πόουλσεν
16/02/2019 • 18:22

Νίκη Champions League για τη Λειψία

Η ομάδα από τη Σαξονία πέρασε από την έδρα της Στουτγκάρδης με 3-1, έφτασε στους 41 βαθμούς και πλέον «πατάει» πιο γερά στην πρώτη τετράδα της Bundesliga.

Μεγάλη ανατροπή για την Χόφενχαϊμ
09/02/2019 • 18:26

"Αυτοκτονία" για Ντόρτμουντ

Τρία γκολ σε 12 λεπτά δέχθηκε από τη Χόφενχαϊμ η Ντόρτμουντ, παραχωρώντας τελικά εντυπωσιακή ισοπαλία (3-3), κάνοντας δεύτερη σερί γκέλα στην Μπουντεσλίγκα. Σπουδαίο διπλό για Χέρτα, ανάσες για Ανόβερο,κόλλησαν στο μηδέν Λειψία και Άιντραχτ.

Πρώτο ματς στο νέο έτος και νίκη για την ομάδα του Κόβατς
18/01/2019 • 23:21

Ποδαρικό με το δεξί για τη Μπάγερν (pics)

Η Μπάγερν Μονάχου πέρασε από την έδρα της Χόφενχαϊμ με τον Γκορέτσκα να σκοράρει δις και τον Λεβαντόσφκι να κλειδώνει το 6ο σερί τρίποντο.Οι Βαυαροί απέχουν τρεις βαθμούς από τη πρωτοπόρο Μπορούσια Ντόρτμουντ που έχει ματς λιγότερο εκτός έδρας με τη Λειψία.