Ο Γιάκομπ Γιόχανσον αναμένεται να υπογράψει στη Ρεν μέσα στις επόμενες ημέρες, καθώς οι δυο πλευρές βρίσκονται κοντά σε συμφωνία.

Σε προχωρημένες επαφές με τη διοίκηση της Ρεν φέρεται να βρίσκεται τις τελευταίες ημέρες ο Γιάκομπ Γιόχανσον, προκειμένου να συνεχίσει την καριέρα του στη Γαλλία.

Νις-Ρεν
08/04/2018 • 19:16

Πήρε αυτό που ήθελε η Ρεν

Βαθμό "τσίμπησε" στη Νίκαια κόντρα στη Νις η Ρεν για την 32η αγωνιστική του Σαμπιονά, με το τελικό 1-1 να κρατάει την ομάδα της Βρετάνης σε ευρωπαϊκή τροχιά.

Ρεν-Μονακό
04/04/2018 • 21:41

Αδικεί τη Ρεν η ισοπαλία (video)

Η αναμέτρηση στο Ρόαζον Παρκ για την 31η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος ανάμεσα στη Ρεν και τη Μονακό διεξήχθη με καθυστέρηση λόγω της συμμετοχής των Μονεγάσκων στον τελικό του Λιγκ Καπ. Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ πρέπει να αισθάνεται τυχερή που κατάφερε να επιστρέψει στο Πριγκιπάτο με το βαθμό της ισοπαλίας, καθώς η Ρεν είχε σπουδαίες ευκαιρίες για να πετύχει, τουλάχιστον και, δεύτερο γκολ.

Η Σέλτικ αντιμετωπίζει τη Νταντί με την παράδοση συντριπτικά υπέρ της
04/04/2018 • 08:00

Ρευστά ντέρμπι σε Μιλάνο, Λίβερπουλ. Μεγαλύτερη αξία στο γκολ της Νταντί

Η Ίντερ προσπαθεί αν μείνει στην πρώτη 4αδα. Η Μίλαν είναι σε μια ενθουσιώδη κατάσταση αλλά όχι τόσο αξιόπιστη ανασταλτικά. Ντέρμπι έχουμε και στο Τσάμπιονς Λιγκ σε μια μορφή "εμφύλιας" διαμάχης. Η Λίβερπουλ νίκησε τη "Σ'ιτι" με 4-3 για το Αγγλικό πρωτάθλημα σε εάν ματς, πάντως πολύ διαφορετικό από το σημερινό

Καζρί, Ρεν
12/02/2018 • 00:11

Η άμυνα έδωσε τη νίκη στη Ρεν (video)

Σπουδαία νίκη στην έδρα της Λιόν πέτυχε η Ρεν η οποία στηριζόμενη στην εξαιρετική της ανασταλτική λειτουργία υποχρέωσε τους γηπεδούχους στην τρίτη διαδοχική ήττα στο Σαμπιονά, για πρώτη φορά μετά το Δεκέμβριο του 2015. Ο Καζρί στο 5ο και ο Λέα Σιλίκι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό 2-0.

Οι παίκτες της Γκινγκάμπ πανηγυρίζουν μπροστά στους οπαδούς τους
04/02/2018 • 18:19

Η Γκινγκάμπ σόκαρε τη Ρεν

Με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Γκινγκάμπ πήρε το διπλό στην έδρα της Ρεν, 1-0, και βρίσκεται σε απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη.

O Ντιαφρά Σακό στην Ρεν.
29/01/2018 • 17:57

Στην Ρεν ο Σακό

Η Ρεν ανακοίνωσε την απόκτηση του Ντιαφρά Σακό από την Γουέστ Χαμ.

Ρεν-Μαρσέιγ
13/01/2018 • 20:09

Γκολ και θέαμα η Μαρσέιγ (video)

Aπολαυστική και αποτελεσματική η Μαρσέιγ στη Βρετάνη, πέρασε με 3-0 από την έδρα της φορμαρισμένης Ρεν και είναι πλέον στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 41 βαθμούς και σε τροχιά Τσάμπιονς Λιγκ.

Παρί
16/12/2017 • 20:18

Σίφουνας η Παρί (video)

Η Παρί στη Βρετάνη ήταν χάρμα ιδέσθαι και ο Νεϊμάρ εκτυφλωτικός στο 4-1 επί της Ρεν.

Οι πρόσφατες αποτυχίες της Παρί Σεν Ζερμέν εκτός έδρας τη βάζουν σε συναγερμό ενόψει της δοκιμασίας στη Ρεν
16/12/2017 • 07:53

Με το κάτι παραπάνω για τη νίκη παίζουν απόψε Βαλένθια, Φούλαμ και Μπλάκμπερν (video)

Ποντάροντας στο φορμάρισμα των ομάδων και στα χαρακτηριστικά τους ενόψει των σημερινών αγώνων δίνουμε προβάδισμα στις Μπλάκμπερν, Βαλένθια και Φούλαμ ενώ στο Μάντσεστερ, το Τορίνο, το Αμπερντίν και στο Μέθιλ της Σκωτίας περιμένουμε γκολ λόγω και της συμπεριφοράς των φιλοξενούμενων

Ρεν - Ναντ
25/11/2017 • 20:10

Καθάρισε ο Καζρί για τη Ρεν

Την πέμπτη νίκη της στο γαλλικό πρωτάθλημα σημείωσε η Ρεν, η οποία επιβλήθηκε 2-1 της Ναντ στη Βρετάνη για την 14η αγωνιστική.

Στρασβούργο-Ρεν
18/11/2017 • 23:10

Γιορτή στο Στρασβούργο! (video)

Το Στρασβούργο πήρε μια δίκαιη νίκη απέναντι στην Ρεν και σημαντική βαθμολογική ανάσα. Η ομάδα του Τιερί Λορέ επικράτησε δύσκολα με 2-1 στο Σταντ ντε Λα Μενό και με αρκετό άγχος σε ένα ματς που έπαιζε με παίκτη παραπάνω για τριάντα λεπτά.