ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
France
+33 (89) 268 3433
23/08/2015 • 17:22

Θεαματικό... 0-0 στο Λιλ (video)

Μπορεί η Λιλ να έφθασε τρεις φορές κοντά στο γκολ και να φωνάζει για μια περίπτωση πέναλτι, δεν κατάφερε όμως για μια ακόμη φορά να σκοράρει και έτσι αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 κόντρα στη Μπορντό σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι που έλαβε χώρα στο "Γκραν Σταντ Λιλ".

15/08/2015 • 20:02

Έσωσε τον βαθμό η Μπορντό

Με γκολ του Σαϊβέ στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Μπορντό απέφυγε τη δεύτερη διαδοχική ήττα της στη Ligue 1 και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από την έδρα της Σεντ Ετιέν.

09/08/2015 • 21:25

Τα... θαλάσσωσε η Μπορντό, με το... δεξί η Τουλούζ (video)

Η Μπορντό για 80 λεπτά κρατούσε τη νίκη στα... χέρια της, όμως μέσα σε επτά λεπτά κατάφερε να δεχτεί δύο γκολ από τη Ρεμς και να γνωρίσει την ήττα (2-1) στην πρεμιέρα της στο Γαλλικό πρωτάθλημα. Ξεκίνημα με νίκη για την Τουλούζ.

19/04/2015 • 17:29

Νίκη... Ευρώπης για Λιλ

Η Λιλ νίκησε στο "Γκραντ Σταντ Λιλ" μια από τις άμεσες συνδιεκδικήτριες των θέσεων που οδηγούν στην Ευρώπη, την Μπορντό με 2-0 και την πλησίασε στο -4. Οι γηπεδούχοι στοχεύουν στην 6η θέση που λογικά οδηγεί ιστο Γιουρόπα Λιγκ, ενώ οι φιλοξενούμενοι κυνηγούν και τη Μαρσέιγ στην τέταρτη.

12/04/2015 • 23:57

Au revoir πρωτάθλημα

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα -αυτή τη φορά από τη Μπορντό- γνώρισε η Μαρσέιγ για την 32η αγωνιστική του Σαμπιονά και εφόσον Παρί και Λιόν προσχωρήσουν με νίκες, βλέπει το όνειρο του τίτλου να απομακρύνεται.

05/04/2015 • 17:19

Νίκη στο 90' για την Μπορντό

Από το 80ό και έγιναν όλα στην αναμέτρηση της Μπορντό που κυνηγάει την πέμπτη θέση κόντρα στην σχεδόν καταδικασμένη σε υποβιβασμό Λανς. Τελικά οι γηπεδούχοι νίκησαν 2-1 με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

15/03/2015 • 20:25

Προσγείωση στο Μπορντό (video)

Μετά το θρίαμβο επί της Τσέλσι στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, η Παρί Σεν Ζερμέν δεν μπόρεσε να συνεχίσει με επιτυχία τις υποχρεώσεις της στο Σαμπιονά γνωρίζοντας εκτός έδρας ήττας, με 3-2, από τους «γιρονδίνους».

15/02/2015 • 17:20

Μείωσε τη διαφορά η Μπορντό

Ντέρμπι της θέσης για την έξοδο στο Europa League της νέας περιόδου είχε δικαίως χαρακτηριστεί η αναμέτρηση της Μπορντό με τη Σεντ Ετιέν, στο "Σαμπάν Ντελμά", το οποίο τελικά βρήκε νικήτρια την πρώτη με 1-0.

01/02/2015 • 20:18

«Τσίμπησε» βαθμό η Γκινγκάμπ

Έναν πολύ σημαντικό πόντο στην προσπάθεια που κάνει ν΄ απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού στη Γαλλία πήρε η Γκινγκάμπ στην έδρα των «γιρονδίνων», μένοντας σε ισοπαλία 1-1 για την 23η αγωνιστική.

22/01/2015 • 09:20
19/01/2015 • 12:49

Κοντά στον Τέλιν η Μπορντό

Η Μπορντό έχει έρθει σε προφορική συμφωνία με τη διοίκηση της Μάλμε, για την άμεση απόκτηση του Ισαάκ Κίεσε Τέλιν, έναντι 3,2 εκατομμυρίων ευρώ.

16/01/2015 • 23:37

«Διπλό» ανατροπής η Νις! (video)

Η Νις κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Μπορντό επικρατώντας 2-1 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής του Σαμπιονά.

12/01/2015 • 00:09

Τέλος στο σερί

Μονακό και Μπορντό «κόλλησαν» στο 0-0 στο «Λουί Ντε», με τους Γιρονδίνους να σταματούν το νικηφόρο σερί τεσσάρων αγωνιστικών της ομάδας του πριγκιπάτου.

04/01/2015 • 00:20