ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
France
+33 (89) 268 3433
19/11/2012 • 00:04

Καθάρισε και πάλι ο Γκουφράν

Με τέρμα του Γκουφράν στο 52ο λεπτό, η Μπορντό νίκησε 1-0 τη Μαρσέιγ και «σκαρφάλωσε» στη δεύτερη θέση του σαμπιονά με 24 βαθμούς, έναν λιγότερο από τη Λιόν.

05/11/2012 • 00:07

Λυτρώθηκε στο τέλος η Μπορντό

Ο Γιοάν Γκουφράν λύτρωσε την Μπορντό σκοράροντας τρία λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα με την Τουλούζ και χαρίζοντας τη νίκη στους «Γιρονδίνους».

20/10/2012 • 00:15

Ξανά ισοπαλία για την Μπορντό

Την έκτη της ισοπαλία σε εννέα παιχνίδια στο Σαμπιονά έφερε η Μπορντό, η οποία κρατούσε τη νίκη απέναντι στη Λιλ ως το 92΄ αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει (1-1) για την ένατη αγωνιστική του γαλλικού Σαμπιονά.

13/10/2012 • 18:23

Μπορντό καλεί Σαμάκ

Ανοιχτός σε ενδεχόμενη επιστροφή του Μαρουάν Σαμάκ στην Μπορντό δήλωσε ο πρόεδρος της γαλλικής ομάδας Ζαν Λουί Τριό.

07/10/2012 • 17:11

Σκόνταψε η Μπορντό

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση της Μπρεστ με την Μπορντό για την 8η ημέρα του γαλλικού πρωταθλήματος.

01/10/2012 • 00:18

Μεγάλη νίκη της Μπορντό

Ομάδα ικανή για όλα δείχνει ότι είναι η εφετινή Μπορντό, η οποία στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 7ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος επικράτησε 2-0 στο «Ζερλάν» της Λιόν.

23/09/2012 • 16:56

Έχασε τη νίκη, διατήρησε το αήττητο

Το αήττητο που διατηρεί στο πρωτάθλημα συνέχισε η Μπορντό, ωστόσο παραχώρησε ισοπαλία στην Αζαξιό στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής με σκορ 2-2.

18/09/2012 • 12:45
05/09/2012 • 10:17

Μένει στην Μπορντό ο Γκουνφράν

Στην Μπορντό θα συνεχίσει την καριέρα του ο Γκουνφράν, καθώς παρά το γεγονός ότι το συμβόλαιό του λήγει το 2013 δεν θέλει να αποχωρήσει.

02/09/2012 • 17:11

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στο Μπορντό μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Νις.

27/08/2012 • 16:26
11/08/2012 • 14:08

Αισιόδοξος ο Καρασό

Καλύτερη πορεία από την περυσινή, βλέπει για την Μπορντό στο σαμπιονά ο τερματοφύλακάς της Σεντρίκ Καρασό.

08/05/2012 • 12:52
21/04/2012 • 23:59

«Καθάρισε» ο Ζουσιέ

Με δύο γκολ του Βραζιλιάνου άσου η Μπορντό πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Μαρσέιγ στο ντέρμπι της Λιγκ 1.

12/04/2012 • 13:06