ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΑ.Ο. ΚέρκυραΠλατανιάςΠαναθηναϊκός SuperfoodsΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Ολυμπιακός
    12/02/2012 • 20:27

Άναψαν τα αίματα με τους... ρέφερι

Δεν ήταν μόνο ο Ομπράντοβιτς που ήταν έξαλλος με τον Σπύρο Γκόντα. Τα αίματα είχαν ανάψει και με άλλους ανθρώπους των πάγκων των δύο «αιωνίων» με τους διαιτητές της αναμέτρησης.

12/02/2012 • 19:56

Ίβκοβιτς: Κερδίσαμε δίκαια, αλλά χωρίς καθαρό μυαλό

Ήθελε πολύ τη νίκη επί του Παναθηναϊκού και αυτή ήρθε, έστω και με δυσκολία στο τέλος. Όπως είπε και ο Ντούσαν Ίβκοβιτς δεν ήρθε όπως έπρεπε φιότι στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του δεν είχαν καθαρό μυαλό.

12/02/2012 • 19:39

Μάντζαρης: Θα βελτιωθούμε στη συνέχεια

Από τη μία υπήρχε χαρά για τη σημαντική νίκη, αλλά από την άλλη και προβληματισμός. Ο Βαγγέλης Μάντζαρης το ξεκαθάρισε -καθώς παραλίγο να πάει το παιχνίδι στην παράταση- πως οι «ερυθρόλευκοι» θα κοιτάξουν να γίνουν καλύτεροι στη συνέχεια.

12/02/2012 • 18:55

Στην κορυφή ο Ολυμπιακός

Την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο αγκάλιασε ο Ολυμπιακός, παίρνοντας μια δύσκολη -τελικά- νίκη στο ντέρμπι - θρίλερ με τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ. Επικράτησε με 78-77, παρά τα σημαντικά τρίποντα των Περπέρογλου, Διαμαντίδη και Σάτο που έκαναν το 76-75 25'' πριν τη λήξη του ματς.

12/02/2012 • 09:17

Ντέρμπι πρωτιάς

Η σημερινή (17:00) αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την 1η θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος μπάσκετ.

11/02/2012 • 17:12

Ίβκοβιτς: «Θέλω ενέργεια από τους παίκτες»

Να ξεπεράσει τα προβλήματα, μέσω της ενέργειας των παικτών του στο ντέρμπι του ΣΕΦ, θέλει ο Ντουσαν Ίβκοβιτς. Ο Σέρβος τεχνικός τόνισε πως ο Παναθηναϊκός βρίσκεται σε καλή κατάσταση και το απέδειξε στο ματς με τη Φενερμπαχτσέ/Ουλκερ, όμως η ομάδα του θα παλέψει για τη νίκη στο ντέρμπι του ΣΕΦ.

10/02/2012 • 20:10

Στο νοσοκομείο ο Άντιτς

Στο νοσοκομείο μεταφέρθηκε ο Πέρο Άντιτς καθώς ταλαιπωρείται από γαστρεντερίτιδα. Ο Σκοπιανός άσος του Ολυμπιακού τις τελευταίες ημέρες ταλαιπωρείτε από γαστρεντερίτιδα, με αποτέλεσμα το απόγευμα της Παρασκευής να μεταφερθεί στο νοσοκομείο προκειμένου να υποβληθεί σε ειδική θεραπευτική αγωγή.

10/02/2012 • 18:30

1.700 «μαγικά χαρτάκια» για το ΣΕΦ

Οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού που θέλουν να δώσουν το παρών στο μεγάλο ντέρμπι της Κυριακής απέναντι στον Παναθηναϊκό έχουν ακόμη την ευκαιρία να βρεθούν στο ΣΕΦ.

10/02/2012 • 18:18
    09/02/2012 • 22:12
    09/02/2012 • 19:18

Ντέρμπι στην κλήρωση των διαιτητών

Το πρώτο -εκτός παρκέ- τζάμπολ στο ντέρμπι των «αιωνίων» δόθηκε σήμερα, με τους εκπροσώπους Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού να ανεβάζουν τους τόνους στη κλήρωση των διαιτητών. Αναστόπουλος, Γκόντας και Σχινάς θα διευθύνουν το ντέρμπι.

09/02/2012 • 10:21

Πρίντεζης: "Περνάμε..."

Ο Γιώργος Πρίντεζης δήλωσε πως ο Ολυμπιακός επιστρέφει στην Ελλάδα προσγειωμένος παρά τη νίκη του επί της Εφες Αναντολού στην Πόλη.

08/02/2012 • 23:26
    08/02/2012 • 23:23

«Αφιέρωσε» στον κόσμο και στην... 7 ο Πρίντεζης

Τα μαύρα διακριτικά που φορούσαν οι «ερυθρόλευκοι» στις φανέλες τους δεν ήταν το μόνο που έκαναν για να τιμήσουν τη μνήμη των θυμάτων της Θύρας 7, με τον Γιώργο Πρίντεζη να εξηγεί πως έπαιξαν γι' αυτούς απόψε και νίκησαν την Εφές στο «Σινάν Ερντέμ».

08/02/2012 • 22:26

"Αλωσε" την Πόλη

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αυτοκτονήσει, αλλά τελικά ο Σλούκας στα τελευταία δευτερόλεπτα "σκότωσε" και πάλι της Εφές και οδήγησε τους "ερυθρόλευκους" στην πρώτη τους εκτός εδρας νίκη.