ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΝΠΣ ΒόλοςΕλλάδαΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Norwich City
1902
England
+44 (1603) 760 760
Λεπτό προς λεπτό από το Novasports.gr η εξέλιξη των αγώνων της 6ης Αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ Αγγλίας.

Τεράστια η οικονομική διαφορά τους

Η Νόριτις ανάγκασε τη Μάντσεστερ Σίτι στην πρώτη εφετινή της ήττα και οι Άγγλοι έκαναν ένα ειδικό αφιέρωμα στα οικονομικά δεδομένα των δυο ομάδων, παρουσιάζοντας το χάσμα που τις χωρίζει.

Νόριτς, πανηγυρική
14/09/2019 • 21:44

«Σόκαρε» τη Σίτι η Νόριτς (video)

Στην πρώτη φετινή της ήττα στην Πρέμιερ Λιγκ υποχρέωσε την πρωταθλήτρια, Μάντσεστερ Σίτι, η Νόριτς (3-2). Στο -5 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ οι «πολίτες».

Απελπισμένος ο Ντάνιελ Φάρκε.
13/09/2019 • 18:45
13/09/2019 • 14:47

Κορυφαίοι Πούκι και Κλοπ

Οι Τεέμου Πούκι και Γιούργκεν Κλοπ αναδείχτηκαν κορυφαίος ποδοσφαιριστής και προπονητής αντίστοιχα για τον Αύγουστο στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Τάμι Άμπραχαμ πανηγυρίζει το γκολ που χάρισε στην Τσέλσι την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα
24/08/2019 • 16:44

"Παρθενική" νίκη για Τσέλσι

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ πέρασε με σκορ 3-2 απο την έδρα της Νόριτς και πήρε το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα.

18/08/2019 • 06:58
Ο Μανέ πανηγυρίζει το πρώτο γκολ της Λίβερπουλ
17/08/2019 • 18:55

Έκανε τα εύκολα δύσκολα η Λίβερπουλ (pics, vid)

Δεύτερη νίκη για την Λίβερπουλ που νίκησε την Σαουθάμπτον (1-2), φοβερός ο Πούκι με χατ - τρικ διέλυσε την Νιουκάστλ, ισοπαλίες για Άστον Βίλα - Μπόρνμουθ (1-1) και Γουέστ Χαμ - Μπράιτον (1-1), σεφτέ στις νίκες για την Έβερτον που νίκησε την Γουότφορντ (1-0).

Εκτός δράσης για 4-6 εβδομάδες ο Άλισον Μπέκερ
10/08/2019 • 14:02

Έως και έξι εβδομάδες νοκ άουτ ο Άλισον

Κάκιστη είδηση για τη Λίβερπουλ, η οποία είδε τον Βραζιλιάνο τερματοφύλακά της να αποχωρεί τραυματίας από την πρεμιέρα της Premier League κόντρα στη Νόριτς και να χάνει 4-6 εβδομάδες.

Άλλος ένας Γερμανός στη Νόριτς

Τον έμπειρο τερματοφύλακα Ραλφ Φέρμαν απέκτησε η Νόριτς. O πρώην τερματοφύλακας της Σάλκε είναι ο δέκατος Γερμανός στο ρόστερ της ομάδας του Γερμανού κόουτς Ντάνιελ Φάρκε.