Προβάδισμα με κόπο ο Ολυμπιακός (pics)

Ένα γκολ του Φουντούλη στο τέλος της αναμέτρησης με την Βουλιαγμένη διαμόρφωσε το τελικό 10-9 για τους ''ερυθρόλευκους'' που έκαναν το πρώτο βήμα στη σειρά των τελικών.
Σπύρος Δημολίτσας
20/05/2019 • 20:57
Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν την νίκη τους

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου μπήκε πολύ δυνατά στην πισίνα και κατάφερε να προηγηθεί στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου με 4-1. Οι γηπεδούχοι με το...χέρι κολλημένο στο ''γκάζι'' ολοκλήρωσαν το οκτάλεπτο με 6-2. Στο δεύτερο τον πρώτο λόγο είχαν οι άμυνες και η περίοδος έκλεισε με 7-3 υπέρ του Ολυμπιακού.

Έβγαλε αντίδραση η Βουλιαγμένη στο 3ο οκτάλεπτο

Στο τρίτο οκτάλεπτο η κατάσταση άλλαξε και η Βουλιαγμένη κυριάρχησε στην πισίνα ισοφαρίζοντας 7-7! Στο ξεκίνημα του τελευταίου μάλιστα οι φιλοξενουμενοι προηγήθηκαν 7-8, όμως ο Ολυμπιακός με γκολ των Μπούσλιε και Γενηδουνιά μπήκε μπροστά στο σκορ 9-8, ο Αφρουδάκης ισοφάρισε εκ νέου 9-9 όμως το γκολ του Φουντούλη έδωσε την δύσκολη νίκη στους Πειραιώτες που το απόγευμα της Πέμπτης στο Λαιμό.

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο