«Ξεφουσκώνει» η Αντβέρπ

Με πέντε χαμένους βαθμούς στις δύο τελευταίες αγωνιστικής, η Αντβέρπ δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει την πορεία πρωταθλητισμού. Μετά το 0-0 με την Γάνδη την περασμένη εβδομάδα, ηττήθηκε 1-3 εντός έδρας από την Σεντ Τρούιντεν για την 17η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.
02/12/2018 • 01:13
Μεγάλη νίκη της Σεντ Τρούιντεν στην Αμβέρσα

Όλα πήγαν στραβά από την αρχή για την ομάδα του Λάσλο Μπόλονι. Ο Μποτάκα άνοιξε το σκορ νωρίς (9΄) με εκτέλεση πέναλτι, και ενώ η Αντβέρπ ισοφάρισε πριν περάσουν δέκα λεπτά με αυτογκόλ του Τομιγιάσου (17΄), βρέθηκε ξανά πίσω πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, με γκολ του Μπέζους από ασίστ του Πολ Γκαρθία. Το τελικό 1-3 ήρθε με γκολ του Ισπανού στόπερ.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, η Σαρλερουά επικράτησε εύκολα της Σερκλ Μπριζ με 3-1 (16΄ Μπεναβέντε, 53΄ Οσίμχεν, 60΄ Γιαμαχαρίτα – 85΄ Μποντζιοβάνι), η Κορτράικ επικράτησε της Μουσκρόν με 1-0 χάρη σε ένα γκολ από τα αποδυτήρια (3΄ Ντε Σαρ), ενώ Ζούλτε Βάρεγκεμ και Οστάνδη έμειναν στο 1-1 (8΄ Χαρμπαουί – 86΄ Μπούνεν).
19/09/2019 • 07:11

Δόγμα επίθεσης σε Φρανκφούρτη, Βασιλεία και Αϊντχόφεν

Πολλά τα καλά ματς απόψε στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι ομάδες σε Φρανκφούρτη, Αϊντχόφεν, Χετάφε και στη Βασιλεία περισσότερο θα στηριχθούν στις επιθέσεις παρά στην αμυντική τους τακτική. Ξεκάθαρο το προβάδισμα νίκης για. Γιουνάϊτεντ και Ντιναμό Κιέβου