Βαθμό μετά από πέντε ματς η Κάλμαρ (video)

Μετά από πέντε διαδοχικές ήττες η Κάλμαρ βρήκε τρόπο να σταματήσει την αιμορραγία με την ισοπαλία 2-2 κόντρα στη Χάμαρμπι.
0
Γιώργος Λιώρης
04/08/2019 • 18:50
Κάλμαρ
Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 η Κάλμαρ, απέναντι στην εξαιρετικά φορμαρισμένη Χάμαρμπι ωστόσο τα πράγματα θαρρείς κάποιες φορές ορίζονται από τη νομοτέλεια του παρελθόντος. Χωρίς νίκη ήταν σε αυτό το γήπεδο την τελευταία δεκαετία κι έτσι παρέμεινε.

Η αποβολή του τερματοφύλακα της Νταβόρ Μπλάζεβιτς, έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να κυνηγήσουν την ανατροπή στο τελευταίο ημίωρο του αγώνα. Ο Φρόλινγκ με πέναλτι στο 79ο και ο Λόφκβιστ πέντε λεπτά αργότερα έφεραν το σκορ στο 2-2 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Χάμαρμπι είχε ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με κεφαλιά του Σόλχαιμ ενώ είχε κάνει το 2-0 στο 64ο, ένα λεπτό δηλαδή μετά την αποβολή του τερματοφύλακα της.

19/09/2019 • 07:11

Δόγμα επίθεσης σε Φρανκφούρτη, Βασιλεία και Αϊντχόφεν

Πολλά τα καλά ματς απόψε στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι ομάδες σε Φρανκφούρτη, Αϊντχόφεν, Χετάφε και στη Βασιλεία περισσότερο θα στηριχθούν στις επιθέσεις παρά στην αμυντική τους τακτική. Ξεκάθαρο το προβάδισμα νίκης για. Γιουνάϊτεντ και Ντιναμό Κιέβου