Στα προημιτελικά η Σέλτικ

Με χατ-τρικ του Σινκλέρ και με τον Σκοτ Μπράουν να σκοράρει μετά από δύο χρόνια η Σέλτικ ξεπέρασε εύκολα το εμποδιο της Σεντ Τζόνστον περνώντας στα προημιτελικά του κυπέλλου.
10/02/2019 • 19:42
Επιτέλους σκόραρε ο Μπράουν

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς έχει νικήσει στα τελευταία 24 παιχνιδια για την διοργάνωση του κυπέλλου και κυνηγά το '''treble''.

Το ταξίδι της ''Auchinleck Talbot'' τελείωσε στο Εδιμβούργο καθώς η Χαρτς νίκησε εύκολα 4-0 και πέρασε στην επόμενη φάση.Τρία γκολ σημείωσαν οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο με Μπέρα στο 10', Μίτσε΄Στο 31', ΜακΛίν στο 38' με τον Κίνα να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 86ο λεπτό.

Τέλος, η Αμπερντίν πήρε με τη σειρά εύκολη πρόκριση εις βάρος της Κουίν οφ Σάουθ. Δυό γκολ πέτυχε ο Σαμ Γκόσγκροβ και από ένα οι ΜακΓκιν και Κόνσιντιν.

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο