Στο +6 η Σέλτικ, νίκη στο κύπελλο για Ρέιντζερς

Η Σέλτικ επικράτησε 2-0 της Σεντ Τζόνστον σε εξ΄ αναβολής αγώνα για την Premiership της Σκωτίας και πλέον νιώθει πιο άνετα στην κορυφή, αφού ανέβασε τη διαφορά από τους διώκτες της στους 6 βαθμούς.
31/01/2019 • 02:07
Ο Κρίστι σιγούρεψε τη νίκη για την Σέλτικ
Η Σέλτικ επικράτησε 2-0 της Σεντ Τζόνστον σε εξ΄ αναβολής αγώνα για την Premiership της Σκωτίας και πλέον νιώθει πιο άνετα στην κορυφή, αφού ανέβασε τη διαφορά από τους διώκτες της  στους 6 βαθμούς.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς «καθάρισε» το ματς σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο χάρη στα γκολ των ΜακΓκρέγκορ στο 53΄ και Κρίστι στο 55΄. Πλέον έχει 51 βαθμούς, 6 περισσότερους από Ρέιντζερς και Κιλμάρνοκ που ακολουθούν με 45,ενώ 43 έχει η 4η Αμπερντίν.

Η Ρέιντζερς από την πλευρά της ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Κάουντενμπιθ για τον 4ο γύρο του κυπέλλου Σκωτίας. Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Χάλιντεϊ (12΄), Κουλιμπαλί (26΄) και Λάφερτι (45΄+1). Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Κοξ στο 47΄.
23/07/2019 • 08:39

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν