Συνέρχεται η Πόρτο (video)

Η Πόρτο νίκησε στο Ντραγκάο (3-0) την Γκιμαράες και έκανε το 3 στα 3. Με εννέα παίκτες τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι.
Σπύρος Δημολίτσας
01/09/2019 • 23:30
Οι πανηγυρισμοί των παικτών της Πόρτο
Η Πόρτο νίκησε στο Ντραγκάο (3-0) την Γκιμαράες και έκανε το 3 στα 3. Με εννέα  παίκτες τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο αμυντικός από την Μπουρκίνα Φάσο Έντμουντ Ταμπσόμπα αποβλήθηκε με απ'ευθείας κόκινη κάρτα και ο Μούσα Μαρεγκά άνοιξε το σκορ για τους δράκους στο 14ο λεπτό για να κλείσει το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Γκιμαράες έχασε και τον Βραζιλιάνο Ντάβιντσον με δεύτερη κίτρινη κάρτα με τον Ιβάν Μαρκάνο στο 88ο λεπτό να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 2-0. Στις καθυστερήσεις ο Μαρεγκά με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα φτάνοντας τα τρία γκολ στην σεζόν μετά από τέσσερις αγωνιστικές (είχε σκοράρει στο ντέρμπι με την Μπενφίκα).

Η ομάδα του Κονσεϊσάο ανέβηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας μετρώντας την τρίτη συνεχόμενη της νίκη μετά την ήττα της πρεμιέρα από την Ζιλ Βιθέντε (2-1).

13/10/2019 • 07:07

Το πάθος φέρνει γκολ σε Ουαλία, Ρότερνταμ, Νουμάνθια και Κόβεντρι

To παιχνίδι της Ουαλίας με την Κροατία είναι ίσως το πιο ενδιαφέρον απόψε με τους Βρετανούς να ψάχνουν το θετικό αποτέλεσμα προκειμένου να μπούνε σε τροχιά πρόκρισης. Νίκες ουσίας θέλουν η Γερμανία με το Βέλγιο. Παραγωγικά ματς σε Ρότερνταμ, Κόβεντρι και Νουμάνθια