Επιστροφή στην κορυφή με "εξάρα" (video)

Η Μπενφίκα έπιασε ξανά την Πόρτο στην κορυφή της βαθμολογίας συντρίβοντας τη Μαρίτιμο 6-0!
23/04/2019 • 00:13
Τεράστια νίκη της Μπενφίκα
Η Μπενφίκα "διασκέδασε" τον αποκλεισμό της από την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης στο Γιουρόπα Λιγκ διαλύοντας τη Μαρίτιμο με 6-0 στην 30η αγωνιστική της Πριμέιρα Λίγκα! Ο Ζοάο Φέλιξ άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 49ο λεπτό ο Πίτσι έγραψε το 2-0 και ακολούθησε καταιγισμός με τον Ζοάο Φέλιξ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 64'. Ο Τσέρβι πέτυχε ακόμα δύο γκολ στο 71' και το 88', για να διαμορφώσει το τελικό 6-0 ο Σάλβιο στο 90ο λεπτό.

Η Μπενφίκα βρίσκεται στην κορυφή με την Πόρτο με 75 βαθμούς, ωστόσο προηγείται στην ισοβαθμία. Η Μαρίτιμο έμεινε στη 12η θέση και τους 33 βαθμούς.

22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο