Σαρωτική Μπενφίκα, κορυφή… για λίγο η Μπράγκα

Η Μπενφίκα άργησε ένα ημίχρονο, αλλά ξέσπασε στο δεύτερο απέναντι στη Φεϊρένσε, ενώ η Μπράγκα «έπιασε» την Πόρτο στην κορυφή με παιχνίδι λιγότερο.
02/12/2018 • 00:43
Οι παίκτες της Μπενφίκα

Τρία παιχνίδια είχε το σαββατιάτικο πρόγραμμα του πορτογαλικού πρωταθλήματος για την 11η αγωνιστική. Στο «Ντα Λουζ» η Μπενφίκα χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να διασπάσει την άμυνα της Φεϊρένσε, αλλά όταν τα κατάφερε, έγινε πάρτι. Ο Ζόνας άνοιξε το σκορ στο 49΄, το αυτογκόλ του Μπρούνο Νασιμέντο τελείωσε την υπόθεση νίκη στο 57΄, αλλά οι «αετοί» πίεσαν και πέτυχαν άλλα δυο γκολ: 3-0 με τον Ράφα Σίλβα στο 68΄ και 4-0 με τον Χάρις Σεφέροβιτς στο 89΄. Με αυτή τη νίκη η Μπενφίκα έφτασε τους 24 βαθμούς και (προσωρινά) στην 3η θέση.

Από την πλευρά της η Μπράγκα «καθάρισε» νωρίς με την Μορείρένσε και «έπιασε» την Πόρτο στην κορυφή φτάνοντας τους 24 βαθμούς, αν και με αγώνα περισσότερο. Το 2-0 ήρθε με πέναλτι του Γουίλσον Εντουάρντο στο 12΄ και του Παουλίνιο στο 25΄.

Στο πρώτο χρονικά ματς της ημέρας, Μαρίτιμο – Βιτόρια Σετούμπαλ 0-1.
23/03/2019 • 07:11

Ποντάρισμα στο "μπλε" και στα γκολ σε Εδιμβούργο, Νταντί, Γουίμπλεντον

Με σοβαρότητα θα πάρουν αυτό που θέλουν απόψε Ιταλία και Ελλάδα. Στο Ηνωμένο Βασίλειο είναι δεδομένο το προβάδισμα για Τρανμίρ, Φόρφαρ, Κρουσέϊντερς ενώ πιο ανταγωνιστικά και παραγωγικά αναμένονται τα ματς σε Εδιμβούργο, Γουίμπλεντον