Σαρωτική η Πόρτο (video)

04/03/2017 • 22:27
Πόρτο
Έρμαιο στις ορέξεις της Πόρτο έγινε η Νασιονάλ., καθώς οι «Δράκοι» τη συνέτριψαν με 7-0 για την 24η αγωνιστική του Πορτογαλικού πρωταθλήματος και ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τον... χορό των τερμάτων άνοιξε ο Τόρες στο 31’, ενώ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Μπραχίμι έγραψε το 2-0. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ήταν η σειρά των Σίλβα (51’) και Σοάρες (55’) να βρουν δίχτυα και να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 63’ τη σκυτάλη πήρε ο Λαγιούν, οκτώ λεπτά αργότερα ο Σοάρες με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 6-0, ενώ στο 89’ ο Σίλβα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στις νίκες επέστρεψε η Μπράγκα, η οποία επιβλήθηκε 3-1 της Αρούκα και διατηρήθηκε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Μεγάλος πρωταγωνιστής της ομάδας του Σιμάο ήταν ο Φόντε που σκόραρε δύο φορές.
22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο