«Τρένο» Μήτρογλου και Μπενφίκα

07/01/2017 • 22:27
Μήτρογλου
Ο Κώστας Μήτρογλου βρήκε ξανά δίχτυα και η Μπενφίκα πέρασε (0-2) από την έδρα της Γκιμαράες για τη 16η αγωνιστική του Πορτογαλικού πρωταθλήματος, πανηγυρίζοντας την τέταρτη διαδοχική νίκη.

Η ομάδα της Λισσαβώνας πήρε... κεφάλι στο σκορ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο με τον Ζόνας, ενώ στο 42’ ήταν η σειρά του Κώστα Μήτρογλου να βρει δίχτυα, πετυχαίνοντας το 6ο φετινό του τέρμα.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, με το 0-2 να μένει μέχρι τέλους και τη Μπενφίκα να πανηγυρίζει τη 13η φετινή της νίκη στο Πορτογαλικό πρωτάθλημα, που τη διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας με 41 πόντους.

Νωρίτερα, η Μαρίτιμο επιβλήθηκε 1-0 της Εστορίλ εκτός έδρας και έπιασε τη Ρίο Άβε (έχει παιχνίδι λιγότερο) στην 6η θέση της βαθμολογίας.
22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο