«Λύτρωση» με Στοϊλίκοβιτς (video)

Με γκολ του Στοϊλίκοβιτς στις καθυστερήσεις, η Μπράγκα έσωσε την... παρτίδα (1-1) απέναντι στη Ρίο Άβε για τη δεύτερη αγωνιστική του Πορτογαλικού πρωταθλήματος.
22/08/2016 • 23:58
Φάση από το Μπράγκα - Ρίο Άβε

Η ομάδα του Ζοζέ Πεσέιρο, κόντρα στη ροή του ματς βρέθηκε πίσω στο σκορ από το τέρμα του Μορέιρα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο έστω και στις καθυστερήσεις κατάφερε να σώσει τον βαθμό.

Πίεσε αρκετά τον αντίπαλο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και τελικά βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για την ισοφάριση με γκολ του Στοϊλίκοβιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Βέβαια, στάθηκε και τυχερή, αφού στο δεύτερο ημίχρονο η Ρίο Άβε βγήκε αρκετές στην κόντρα επίθεση, όμως δεν κατάφερε να «καθαρίσει» το ματς και το πλήρωσε στο τέλος.

Αυτή ήταν η πρώτη απώλεια βαθμών για τη Μπράγκα στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ για τη Ρίο Άβε αυτός ο πρώτος βαθμός.
21/09/2019 • 07:11

Ματς με παραγωγικά μηνύματα σε Γκενκ, Λιντς, Λέστερ και Νιούπορτ

Η Τόττεναμ έχει πολλούς τρόπους να σκοράρει και θα τους χρειαστεί στο Λέστερ. Εξίσου θεαματικά αναμένονται τα παιχνίδια στο Λιντς, το Νιούπορτ και το Λίβινγκστον της Σκωτίας. Προβάδισμα νίκης με προϋπόθεση την ουσία για Μπαρτσαλόνα, Γκενκ και Άρνεμ