Συντριβή για την Χέρακλες από την Ουτρέχτη

Η Ουτρέχτη συνέτριψε την Χέρακλες με 5-1 εκτός έδρας εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό μειονέκτημα των γηπεδούχων, που έπαιζαν με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο και παράλληλα σκαρφάλωσε στην έκτη θέση της βαθμολογίας
02/03/2019 • 23:14
Ο Κερκ
Η Ουτρέχτη συνέτριψε την Χέρακλες με 5-1 εκτός έδρας και παράλληλα σκαρφάλωσε στην έκτη θέση της βαθμολογίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο ανάμεσα στις δύο ομάδες με τους φιλοξενούμενους ν` ανοίγουν το σκορ στο ένατο λεπτό Φαν ντ Στρέεκ . Αμφότερες ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες χωρίς όμως να μπορέσουν να τις αξιοποιήσουν.

Η αποβολή του Γιέσπερ Ντροστ στο 44ο λεπτό για λογαριασμό της Ουτρέχτης άλλαξε τις ισορροπίες για τις δύο ομάδες.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό, ο Γιάνσεν μετά από ασίστ του Κράμερ έκανε το 2-0.
Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, η Ουτρέχτη πίεσε και κατάφερε να μειώσει με τον Νταλμάου που έφτασε τα 11 γκολ στο πρωτάθλημα. Ο Κερκ στο 65 ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 με το έκτο φετινό του γκολ. Ο Μπαζούρ στο 78 ανατράπηκε στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι. Από τα έντεκα μέτρα ο Γκούσταφσον ήταν εύστοχος για να κάνει το 4-1. Το τελικό 5-1 ήρθε και πάλι από τη λευκή βούλα με τον Μπαζούρ να εκτελεί εύστοχα τον Μπλάζβιτς στο 86.

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο