"Καθάρισε" ο Μπρουνς στο ντεμπούτο του

Σπουδαία νίκη στη μάχη που δίνει για να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις της Eredivisie σημείωσε η Χρόνιγκεν, η οποία επικράτησε 3-0 της Χέρακλες στο “Hitachi Stadium” για την 18η αγωνιστική.
19/01/2019 • 23:43

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό της συνάντησης με το πέναλτι του Βόσνιου, Σαμίρ Μεμίσεβιτς, ο οποίος σκόραρε για τρίτη φορά φέτος.

Από εκεί και έπειτα ανέλαβε δράση ο Τόμας Μπρουνς, ο οποίος σκόραρε τα πρώτα του γκολ με την Χρόνιγκεν.

Ο 27χρονος πρώην επιθετικός της Φίτεσε σημείωσε το 2-0 στο 74' και τέσσερα λεπτά αργότερα πέτυχε το τρίτο τέρμα της ομάδας του.

Μάλιστα, ο Μπρουνς έγινε μόλις ο δεύτερος που πετυχαίνει δύο γκολ στο ντεμπούτο του για την Χρόνιγκεν μετά τον Φαντί Αχμάντ το 1983.

Με τη νίκη αυτή η Χρόνιγκεν έφτασε τους 18 βαθμούς και έβαλε από κάτω την Εξέλσιορ, η οποία έχει δύο βαθμούς λιγότερους.
21/09/2019 • 07:11

Ματς με παραγωγικά μηνύματα σε Γκενκ, Λιντς, Λέστερ και Νιούπορτ

Η Τόττεναμ έχει πολλούς τρόπους να σκοράρει και θα τους χρειαστεί στο Λέστερ. Εξίσου θεαματικά αναμένονται τα παιχνίδια στο Λιντς, το Νιούπορτ και το Λίβινγκστον της Σκωτίας. Προβάδισμα νίκης με προϋπόθεση την ουσία για Μπαρτσαλόνα, Γκενκ και Άρνεμ