Η Λεγανές έκανε την έκπληξη κερδίζοντας την Σεβίλη στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν με τους Ανδαλουσιάνους να χάνουν έδαφος στην μάχη της τετράδας.
Σπύρος Δημολίτσας
04/05/2019 • 00:15
Οι παίκτες της Λεγανές πανηγυρίζουν το πρώτο γκολ
Η Λεγανές έκανε την έκπληξη κερδίζοντας την Σεβίλη στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν με τους Ανδαλουσιάνους να χάνουν έδαφος στην μάχη της τετράδας. Η ομάδα του Καπαρός υπέστη δεύτερη συνεχόμενη ήττα και είναι πολύ πιθανό να χάσει το champions league.

Η Λεγανές άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Εν-Νεσίρι μετά την ασίστ του Μπρεθγουέιτ και λίγο αργότερα ο Δανός επιθετικός από δημιουργός έγινε εκτελεστής δοαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου (2-0).

Το τελικό αποτέλεσμα υπέγραψε στο 82ο λεπτό ο Όσκαρ Ροντρίγκεζ. Η Λεγανές προσπέρασε στην βαθμολογία τις Εϊμπαρ, Μπέτις, Εσπανιόλ και Σοσιεδάδ φτάνοντας τους 45 βαθμούς μετά από 36 αγώνες. Βασικός σε όλο το ματς έπαιξε ο Δημήτρης Σιόβας.

Η Σεβίλη παρέμεινε στην 5η θέση με 55 βαθμούς με την Βαλένθια που παίζει την Κυριακή(5/5 21.45) εκτός έδρας με την Ουέσκα να την ακολουθεί με 52 βαθμούς.

19/09/2019 • 07:11

Δόγμα επίθεσης σε Φρανκφούρτη, Βασιλεία και Αϊντχόφεν

Πολλά τα καλά ματς απόψε στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι ομάδες σε Φρανκφούρτη, Αϊντχόφεν, Χετάφε και στη Βασιλεία περισσότερο θα στηριχθούν στις επιθέσεις παρά στην αμυντική τους τακτική. Ξεκάθαρο το προβάδισμα νίκης για. Γιουνάϊτεντ και Ντιναμό Κιέβου