Πέρασε από το Αμβούργο, πάει ημιτελικά (video)

01/03/2017 • 22:00
Αμβούργο-Γκλάντμπαχ
Με 2-1 πέρασε από το «Volksparkstadion» κόντρα στον Αμβούργο η Γκλάντμπαχ και έκλεισε θέση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.

Μετά το «στείρο» πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν μέσα σε οκτώ λεπτά το 0-2, χάρη σε εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι από τους Στιντλ (53’) και Ράφαελ (61’).

Το Αμβούργο δεν κατάφερε να αντιδράσει εγκαίρως, αφού η μείωση του σκορ, ήρθε όταν δεν υπήρχαν χρονικά περιθώρια (90’+2’) με τον Γουντ να γράφει το τελικό 1-2.

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος έπαιξε σε όλο το ματς με τους γηπεδούχους, ενώ η Μπορούσια, έγινε η δεύτερη ομάδα των ημιτελικών, μετά την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.
19/09/2019 • 07:11

Δόγμα επίθεσης σε Φρανκφούρτη, Βασιλεία και Αϊντχόφεν

Πολλά τα καλά ματς απόψε στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι ομάδες σε Φρανκφούρτη, Αϊντχόφεν, Χετάφε και στη Βασιλεία περισσότερο θα στηριχθούν στις επιθέσεις παρά στην αμυντική τους τακτική. Ξεκάθαρο το προβάδισμα νίκης για. Γιουνάϊτεντ και Ντιναμό Κιέβου