Ανατρεπτική Γκλάντμπαχ

28/01/2017 • 22:02
Γκλάντμπαχ
Μεγάλη νίκη με ανατροπή πέτυχε η Γκλάντμπαχ και απομακρύνθηκε από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Αν και βρέθηκε να χάνει εκτός έδρας με 2-0 από την Λεβερκούζεν έφερε... τούμπα το ματς (2-3) και πανηγύρισε την πρώτη της φετινή εκτός έδρας νίκη στη Μπουντεσλίγκα.

Για τους γηπεδούχους το σκορ άνοιξε στο 31’ ο Τζόναθαν Γκλάο Ταχ και τρία λεπτά αργότερα ο Ερνάντες έκανε το 2-0. Παρόλα αυτά, η Γκλάντμπαχ δεν πέταξε... λευκή πετσέτα. Στο 52’ ο Στιντλ μείωσε σε 2-1 και έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Ράφαελ στο 71΄, χαρίζοντας μία πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του.

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο