Με όπλο τις αντεπιθέσεις η Τρουά συνέτριψε την Λοριάν (video)

Θριαμβευτικά πέρασε από το «Σταντ ντε Νουσουάρ» η Τρουά. Η ομάδα του Ρουί Αλμέιντα εκμεταλλεύτηκε την ταχύτητα στην επίθεση, κυρίως των Εμπεμό, Φορτουνέ και έφυγε νικήτρια από την έδρα της Λοριάν με το ευρύ 3-0, σε αναμέτρηση για την 33η αγωνιστική στην Λιγκ 1.
Μιχάλης Κατσαφάδος
19/04/2019 • 23:07
Σπουδαία εμφάνιση για την Τρουά

Με τρεις τελικές προσπάθειες η Τρουά προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ του Εμπεμό στο 12΄και του Πελέ στο 39΄.
Με την έναρξη της επανάληψης, ο Μικαέλ Λαντρό έβαλε στο παιχνίδι τον Σαρ και ο Σενεγαλέζος ήταν ο πιο επικίνδυνος παίκτης για των γηπεδούχων, καθώς απείλησε τρεις φορές με καλά μακρινά σουτ.

Στις καθυστερήσεις, ο Τυνήσιος Τουζγκάρ, υπέγραψε το τελικό 0-3, στην πρώτη νίκη της Τρουά στην έδρα της Λοριάν, μετά από 15 χρόνια.

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο