Χορταστικό 2-2 για Οσέρ και Γκενγκάν (video)

Οσέρ και Γκενγκάν είχαν από ένα ημίχρονο στο Αμπέ Ντεσάν και αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 μετά από εντυπωσιακό παιχνίδι.
19/08/2019 • 23:49
Οσέρ - Γκενγκάν

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με δύναμη στο ματς, είχαν την κατοχή και τις ευκαρίες με Μπαρετό και Σακί, αλλά η Γκενγκάν τιμώρησε με κυνισμό την αντίπαλό της.

Βρήκε το 0-1 στην κόντρα με δημιουργία Παλούν και εκτέλεση Ενγκμπακοτό στο 18', ενώ στο 32 έγινε το 0-2 από τον Ντο με σουτ εντός περιοχής. Το δεύτερο μέρος ήταν διαφορετική ιστορία. Ο Φουρλάν έβαλε στο 51΄τον Μερτζί στο ματς κι αυτός τον δικαίωσε με το 1-2 στο 57'. Το τελικό 2-2 έγινε με πέναλτι που κέρδισε ο Μπαρετό από τον Σορμπόν και έκανε γκολ ο Ντουγκιμόν στο 82'.

ΟΣΕΡ: Μισέλ, Μπερνάρ, Μαρσελέν, Κοφ, Άρκους, Μπελουγκού, Τουρέ, Σακί, Ντουγκιμόν, Μπαρετό(89' Μπεγκραουί), Σόργκιτς(51' Μερτζί)

ΓΚΕΝΓΚΑΝ: Καγιάρ, Ποατί(62' Νιακατέ), Εμποά Εμποά, Σορμπόν(87' Μπουτζεμά), Παλούν, Φιρί, Ντο, Πελέ, Μπλας, Ενγκμπακοτό(73' Ρου), Ροντελέν
19/09/2019 • 07:11

Δόγμα επίθεσης σε Φρανκφούρτη, Βασιλεία και Αϊντχόφεν

Πολλά τα καλά ματς απόψε στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι ομάδες σε Φρανκφούρτη, Αϊντχόφεν, Χετάφε και στη Βασιλεία περισσότερο θα στηριχθούν στις επιθέσεις παρά στην αμυντική τους τακτική. Ξεκάθαρο το προβάδισμα νίκης για. Γιουνάϊτεντ και Ντιναμό Κιέβου