Βαθμό στις καθυστερήσεις η Γκινγκάμπ (video)

20/11/2016 • 18:05
Γκινγκάμπ
Με γκολ του Μπριάν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Γκινγκάμπ «έκλεψε» τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τη Μπορντό και παρέμεινε για πέμπτο σερί ματς αήττητη στη Ligue 1.

Η ομάδα του Γκουβερνέ ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ με γκολ του Λέφτσουκ (22’), ενώ στο 78’ ο Μενέζ είχε την ευκαιρία να «σφραγίσει» τη νίκη της ομάδας του, όμως νικήθηκε από τον Γιόνσον από το σημείο του πέναλτι.

Έτσι, η Γκινγκάμπ έμεινε ζωντανή στη διεκδίκηση της ισοπαλίας και όπως ήταν αναμενόμενο αύξησε την πίεση της. Και δικαιώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Μπριάν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1.

Αυτή ήταν η τέταρτη φετινή ισοπαλία της Γκινγκάμπ που την φέρνει στην 5η θέση της Ligue 1 με 22 πόντους, ενώ με δύο λιγότερους η Μπορντό είναι 7η.
20/10/2019 • 08:00

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς