Τα βάσανα δεν έχουν τέλος για τον Ανρί
22/01/2019 • 23:53

Νέο σοκ στο κύπελλο για τη Μονακό (video)

Η πρωτοπόρος της δεύτερης κατηγορίας Μετς έστησε το δικό της πάρτι στο Λουί Ντε. Θριάμβευσε 3-1 της Μονακό και προκρίθηκε στους δεκαέξι του κυπέλλου Γαλλίας. Στη Μονακό πλέον απομένει η προσπάθεια παραμονής στην Ligue 1!

Πρόστιμο στην Παρί για τις φυλετικές διακρίσεις στις Ακαδημίες της
22/01/2019 • 23:26
Παίκτης της Μαρσέιγ θα πρέπει να θεωρείται ο Μάριο Μπαλοτέλι
22/01/2019 • 23:02

Υπογράφει στη Μαρσέιγ ο Μπαλοτέλι

Ποδοσφαιριστής της Μαρσέιγ θα πρέπει να θεωρείται ο Μάριο Μπαλοτέλι, που αν και είχε προτάσεις και από άλλες ομάδες φαίνεται πως επέλεξε τους γαλάζιους της Μασσαλίας.

Φίλοι της Ναντ τιμούν τον Σάλα σε κεντρική πλατεία της γαλλικής πόλης
22/01/2019 • 21:37
Μίλαν - Νάπολι.
22/01/2019 • 14:47

Ποδοσφαιρική πανδαισία στα κανάλια Novasports!

Πανδαισία ποδοσφαιρικών μεταδόσεων με καθοριστικές ρεβάνς και μεγάλα ντέρμπι από τα γήπεδα της Ιταλίας, της Γαλλίας, της Ολλανδίας, της Αγγλίας, και της Τουρκίας περιμένει τους συνδρομητές των καναλιών Novasports!

Buzzer-beater από τον Ντεμπελέ!(video)

Ο Γάλλος επιθετικός με κεφαλιά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσε τη μεγάλη νίκη στη Λιόν με 2-1 στην έδρα της Σεντ Ετιέν.

O Σανσόν της Μαρσέιγ
20/01/2019 • 22:20
Φάση από το Στρασμπούρ - Καέν.
19/01/2019 • 22:49

Τρομερή Στρασμπούρ, μεγάλο διπλό η Τουλούζ (video)

Με καταπληκτική εμφάνιση, η Στρασμπούρ πέρασε με 4-1 από την έδρα της παραπαίουσας Μονακό και παρέμεινε σε τροχιά Ευρώπης και μέσω πρωταθλήματος (είναι στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ και αν πάρει τίτλο, βγαίνει στο Γιουρόπα Λιγκ). Νίκη εκτός έδρας η Τουλούζ, ισοπαλία το Ρενς-Νις.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ
19/01/2019 • 19:58

Βραδιά οργίων στο Παρίσι! (video)

Σκόρπισε την Γκενγάν με 9-0 η τρομερή Παρί, με συγκλονιστικό δεύτερο ημίχρονο έξι τερμάτων! Από τρια γκολ Καβάνι (2 ασίστ) , Εμπαπέ (1 ασίστ), 2 ο Νεϊμάρ (1 ασίστ)!

Περιζήτητος ο Νικολά Πεπέ της Λιλ
18/01/2019 • 23:39

Ανατροπή με Ξέκα η Λιλ! (video)

Mε γκολ του Ξέκα στο 85' η Λιλ έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής Αμιάν και παρέμεινε μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στο φινάλε της σεζόν στο γαλλικό πρωτάθλημα (12η νίκη και 40 βαθμοί).