ΟλυμπιακόςΠΑΟΚΠαναθηναϊκόςAFC AjaxΑΠΟΕΛAthletic De BilbaoSporting BragaRC Celta De VigoFeyenoord RotterdamAC FiorentinaHapoel Be'er ShevaInter MilanoKonyasporFSV Mainz 05Manchester UnitedViktoria PlzenNiceAS RomaSalzburgSchalke 04Southampton FCStandard LiegeSteaua BucurestiCF VillarealYoung BoysFC Zenit ST Peterrsburg IIZurichΟσμανλίσπορSassuolo
Νίκη με καθαρό σκορ για την Άρσεναλ
11/04/2019 • 23:55

Προβάδισμα πρόκρισης η Άρσεναλ (video)

Η Άρσεναλ ήταν αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο και καλύτερη από τη Νάπολι σε όλη τη διάρκεια του πρώτου προημιτελικού του Γιουρόπα Λιγκ επικρατώντας με 2-0 και έχοντας προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς.

Ο Αλόνσο πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του το πολύτιμο γκολ
11/04/2019 • 23:54

Με το ένα πόδι στα ημιτελικά η Τσέλσι (video)

Ένα γκολ στα τελευταία λεπτά από τον Αλόνσο έδωσε την πολύτιμη νίκη στην Τσέλσι απέναντι στην Σλάβια και το μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ, ενόψει της ρεβάνς στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Τριάρα... πρόκρισης για Βαλένθια

Τριάρα... πρόκρισης για Βαλένθια (video)

Το πρώτο και καθοριστικότερο βήμα για πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League έκανε η Βαλένθια, η οποία νίκησε 3-1 στο «Θεράμικα» την Βιγιαρεάλ που... λύγισε στις καθυστερήσεις.

Ο Ζοάο Φέλιξ
11/04/2019 • 23:53
Europa League
11/04/2019 • 21:10

Live Europa League

Η εξέλιξη των πρώτων παιχνιδιών για τα προημιτελικά του Europa League, από το novasports.gr.

Kληρώνει για τους «οκτώ»

Έπειτα από την ολοκλήρωση της φάσης των «16» σε Τσάμπιονς Λιγκ και Γιουρόπα Λιγκ, τα βλέμματα στρέφονται στη Νιόν, όπου πραγματοποιείται την Παρασκευή η κλήρωση των προημιτελικών.

Εύκολη πρόκριση για τη Βιγιαρεάλ

Η Βιγιρεάλ επικράτησε με 2-1 της Ζενίτ εντός έδρας εξασφαλίζοντας τη συμμετοχή της στα προημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ. Οι "κίτρινοι" είχαν κερδίσει και εκτός 3-1 και με συνολικό σκορ 5-2 πέρασαν στην επόμενη φάση.