Μεγάλο παιχνίδι στο Μπέλφαστ, 3-2 η Λίνφιλντ

Ανοιχτή η πρόκριση μεταξύ της Λίνφιλντ και της Καραμπάχ, όλα θα παιχτούν στη ρεβάνς
22/08/2019 • 23:47
Ο Μαρκ Στάφορντ πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε
Ενα σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο “Windsor Park” στο Μπέλφαστ εκεί όπου η Λίνφιλντ νίκησε με 3-2 την Καραμπάχ και όλα για την πρόκριση θα παιχτούν στη ρεβάνς που θα γίνει την επόμενη εβδομάδα.
Η Καραμπάχ έκανε το 0-1 στο 15’ με τον Φαϊκάλ Ρέρας. Η Λίνφιλντ στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους έκανε την ανατροπή. Αρχικά, στο 40’ ο Μαρκ Στάφορντ ισοφάρισε σε 1-1 και ο Λέιβερι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 2-1.
Ο ίδιος παίκτης, ο Λέιβερι στο 75’ έκανε το 3-1. Η Καραμπάχ έψαχνε ένα γκολ στη συνέχεια για να μειώσει το προβάδισμα των γηπεδούχων. Στο 79’ ο Εμρελί είχε δοκάρι για την Καραμπάχ και στις καθυστερήσεις του αγώνα, στο δεύτερο λεπτό, ο Μαγκαγιέ Γκεγιέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

15/09/2019 • 09:03