Στο χαλαρό η Αρμενία

14/11/2012 • 22:40
Η Αρμενία δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της εθνικής μας στα προκριματικά, Λιθουανίας την οποία κέρδισε με 4-2 σε φιλική αναμέτρηση.
Οι Αρμένιοι προηγήθηκαν μόλις στο 7' με το γκολ του  Μανουχαριάν με τους Μρκιτσιάν στο 49'και Μικιταριάν  στο 55' να ανεβάζουν το δείκτη του σκορ στο 3-0. Η Λιθουανία, μείωσε σε 3-1 με τον Ριμκεβίτσιους στο 66ο λεπτό για να γίνει το 4-1 από τον Οζμπίλιθ στο 72'. Το 4-2, διαμορφώθηκε με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ριμκεβίτσιους στο 83ο λεπτό με πέναλτι.
15/10/2019 • 07:11

Σύγκρουση κινήτρων και γοήτρου σε Ελσίνκι, Αθήνα και Στοκχόλμη

Η Βοσνία θέλει μόνον τη νίκη απέναντι στην Ελληνική ομάδα η οποία βρίσκεται σε στάδιο ανασύνταξης. Εξίσου δύσκολη η προοπτική νίκης των Φινλανδών. Υψηλής ανταγωνιστικότητας οι αναμετρήσεις σε Ρουμανία και Ελβετία