Γλύτωσε το κάζο και έπιασε κορυφή η Ουκρανία

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων γλύτωσε το φιάσκο και την απώλεια βαθμών η Ουκρανία, η οποία νίκησε 2-1 το Λουξεμβούργο πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο Β’ όμιλο.
25/03/2019 • 23:46

Μια νίκη που φέρνει την ομάδα του Αντρέι Σεβτσένσκο στην πρώτη θέση με 4 βαθμούς, μετά την ισοπαλία της Πορτογαλίας με την Σερβία.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Τούρπελ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πιατόφ για το 1-0.

Οι Ουκρανοί απάντησαν έξι λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Τζιγκάνοφ και ασίστ του Ζιτσένκο. Με το σκορ στο 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Το γκολ της νίκης για την Ουκρανική ομάδα ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Γκέρσον Ροντρίγκες.

Οι ενδεκάδες:
Λουξεμβούργο: Μόρις – Τζανς, Σανό, Μαλγέ, Κάρλσον – Μάρτινς Περέιρα – Β.Τιλ (74’ Μπένσι), Μπαρέιρο, Ο. Τιλ (91’ Μουτς), Ροντρίγκες – Τούρπελ.

Ουκρανία: Πιατόφ – Μπούτκο (79’ Καραφάεφ (87’ Μπουγιάλσκι)), Μπούρντα, Ματβιγένκο, Μικολένκο – Ζιτσένκο – Τσιγκάνκοφ, Μπέζους (64’ Γιάρεμτσουκ), Μαλινόφσκι, Κονοπλιάνκα – Ζούνιορ Μοράες.
25/06/2019 • 11:28