Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Ο Αστέρας Βλαχιώτη νίκησε 2-1 εκτός έδρας την ΑΕ Πελλάνας Καστορείου στο πλαίσιο του 8ου ομίλου, στην αναμέτρηση με την οποία άρχισε η... δράση του Σαββατοκύριακου στη Γ΄ Εθνική.
02/03/2019 • 18:50
Μπάλα ποδοσφαίρου
  • shares
Ο Αστέρας Βλαχιώτη νίκησε 2-1 εκτός έδρας την ΑΕ Πελλάνας Καστορείου στο πλαίσιο του 8ου ομίλου, στην αναμέτρηση με την οποία άρχισε η... δράση του Σαββατοκύριακου στη Γ΄ Εθνική.

Το αυριανό πρόγραμμα (όλοι οι αγώνες αρχίζουν στις 15:00, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά) και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής:

1ος όμιλος (21η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Καλαμπακίου          3/3

Νέστος Χρυσούπολης-Πανσερραϊκός             3/3

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Αλέξανδρος Κιλκίς   3/3

Ορφέας Ξάνθης-Άρης Αβάτου                   3/3

Ασπίδα Ξάνθης-Αετός Ορφανού                 3/3

ΠΑΟ Κοσμίου-Κεραυνός Πέρνης                 3/3

Καβάλα-Εθνικός Σιδηροκάστρου                3/3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

Νέστος Χρυσούπολης        49

Καβάλα                    48

Αετός Ορφανού             35

Απόλλων Παραλιμνίου       34

Πανσερραϊκός              33

Άρης Αβάτου               31

Ορφέας Ξάνθης             31

Αλέξανδρος Κιλκίς         29

ΑΕ Καλαμπακίου            22

Κεραυνός Πέρνης           21

Ασπίδα Ξάνθης             16

Εθνικός Αλεξανδρούπολης   15

ΠΑΟ Κοσμίου               13

Εθνικός Σιδηροκάστρου     10

* Ο Κεραυνός Πέρνης έχει -3 βαθμούς.

 

 

2ος όμιλος (21η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων-Αγροτικός Αστέρας    3/3

Εδεσσαϊκός-Μελιτέας Μελίτης        3/3

ΑΣ Γιαννιτσά-Ολυμπιακός Κυμίνων    3/3

Νίκη Αγκαθιάς-Βέροια               3/3

Μακεδονικός-Άρης Παλαιοχωρίου      3/3

Ερμής Αμυνταίου-Αλμωπός Αριδαίας   3/3

ΠΟ Τρίγλιας-ΑΠΕ Λαγκαδά            3/3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

Βέροια               44

Άρης Παλαιοχωρίου    40 -19αγ.

Νίκη Αγκαθιάς        39

ΠΟ Τρίγλιας          37

Εδεσσαϊκός           34

Αλμωπός Αριδαίας     31

Αγροτικός Αστέρας    30

ΑΣ Γιαννιτσά         27 -19αγ.

Μακεδονικός          25 -19αγ.

Ολυμπιακός Κυμίνων   18

ΠΑΟ Κουφαλίων        16

ΑΠΕ Λαγκαδά          13 -19αγ.

Ερμής Αμυνταίου      12

Μελιτέας Μελίτης     11

 

 

3ος όμιλος (21η αγωνιστική)

Μακεδονικός Φούφας-Ναυπακτιακός Αστέρας     3/3

Σούλι Παραμυθιάς-Μακεδονικός Σιάτιστας      3/3

Θρίαμβος Σερβιανών-Γρεβενά Αεράτα           3/3

Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας-Αχέρων Καναλακίου   3/3

Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΕ Λευκίμμης            3/3

Κρόνος Αργυράδων-ΑΟ Φλωριάδας               3-0 (α.α.)

Ρεπό: Θεσπρωτός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφας        40 -19αγ.

Κρόνος Αργυράδων          37 -19αγ.

Ναυπακτιακός Αστέρας      35

ΑΕ Λευκίμμης              33

Θεσπρωτός                 32 -19αγ.

Αχέρων Καναλακίου         32 -19αγ.

Σούλι Παραμυθιάς          31 -19αγ.

Τηλυκράτης Λευκάδας       27

Θρίαμβος Σερβιανών        25

Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας   23 -19αγ.

Μακεδονικός Σιάτιστας     13 -19αγ.

Γρεβενά Αεράτα             5

ΑΟ Φλωριάδας              -7 -19αγ.

* Ο ΑΟ Φλωριάδας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

 

 

4ος όμιλος (21η αγωνιστική)

ΑΟ Σελλάνων-ΑΣ Μετέωρα                     3/3

Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιτέας             3/3

Πιερικός-Οικονόμος Τσαριτσάνης             3/3

Θησέας Αγριάς-Αλμυρός                      3/3

Φωκικός-Νίκη Βόλου                         3/3

ΑΟ Στυλίδας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας         3/3

Αναγέννηση Καρδίτσας-Απόλλων Μακρυχωρίου   0-3 (α.α.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

Ολυμπιακός Βόλου         53

Νίκη Βόλου               53

Αστέρας Ιτέας            35

ΑΣ Μετέωρα               34

Θησέας Αγριάς            29

Οικονόμος Τσαριτσάνης    27

Αλμυρός                  26 -19αγ.

ΑΟ Σελλάνων              26

Απόλλων Μακρυχωρίου      24 -21αγ.

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας   23

ΑΟ Στυλίδας              23

Πιερικός                 23 -19αγ.

Φωκικός                  13

Αναγέννηση Καρδίτσας     -8 -21αγ.

* Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

 

 

5ος όμιλος (21η αγωνιστική)

Ατρόμητος Πειραιά-Ατσαλένιος   3/3

Ιεράπετρα-ΑΟ Παλαιοχώρας       3/3

ΑΕΕΚ-ΑΟ Επισκοπής              3/3

Προοδευτική-Ιωνικός            3/3

Γιούχτας-Εθνικός Πειραιά       3/3

Κερατσίνι-Αμπελακιακός         3/3

Ρεπό: ΑΕ Νεάπολης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)

Ιωνικός             36 -19αγ.

Ιεράπετρα           35 -19αγ.

Γιούχτας            34

Εθνικός Πειραιά     34 -17αγ.

ΑΟ Επισκοπής        31

Κερατσίνι           27

ΑΕΕΚ                23 -17αγ.

Ατσαλένιος          21

Προοδευτική         20

Αμπελακιακός        19

ΑΟ Παλαιοχώρας      16

Ατρόμητος Πειραιά    9

ΑΕ Νεάπολης          9

 

 

6ος όμιλος (21η αγωνιστική)

Διαγόρας Ρόδου-Πανηλειακός        3/3 (13:30)

Φοίβος Κρεμαστής-Θύελλα Ραφήνας   3/3 (13:30)

Αστέρας Αμαλιάδας-Πανμοβριακός    3/3

Παμβουπρασιακός-Νίκη Τραγανού     3/3

Παλληνιακός-Διαγόρας Βραχνέικων   3/3

Παναιγιάλειος-Αχαρναϊκός          3/3

Ρεπό: Ιάλυσος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)

Ιάλυσος               50 -19αγ.

Διαγόρας Ρόδου        41 -19αγ.

Παμβουπρασιακός       33 -19αγ.

Θύελλα Ραφήνας        29 -19αγ.

Παλληνιακός           29

Πανηλειακός           27

Διαγόρας Βραχνέικων   27

Νίκη Τραγανού         22 -19αγ.

Αχαρναϊκός            20

Πανμοβριακός          16

Παναιγιάλειος         15

Φοίβος Κρεμαστής      12 -19αγ.

Αστέρας Αμαλιάδας      3

 

 

7ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Θύελλα Καμαρίου-Αιολικός      3/3 (11:30)

Άγιος Ιερόθεος-Χαραυγιακός    3/3

Άγιοι Ανάργυροι-Πανθηραϊκός   3/3

Κόρινθος-Ηλυσιακός            3/3

Απόλλων Ερέτριας-Χαλκίδα      3/3

Καλλιθέα-Αιγάλεω              3/3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 17 αγώνες)

Αιγάλεω            44

Ηλυσιακός          33

Αιολικός           28

Πανθηραϊκός        26

Άγιοι Ανάργυροι    24

Άγιος Ιερόθεος     23

Θύελλα Καμαρίου    21

Χαραυγιακός        20

Καλλιθέα           16

Κόρινθος           16

Χαλκίδα            16

Απόλλων Ερέτριας    6

 

 

8ος όμιλος (21η αγωνιστική)

Πελλάνας Καστορείου-Αστέρας Βλαχιώτη    1-2

Παναργειακός-ΑΟ Εικοσιμίας              3/3 (13:30)

Ένωση Ασπροπύργου-Αμβρυσσέας Διστόμου   3/3

Ερμιονίδα-ΑΟ Υπάτου                     3/3

Καλαμάτα-Πάμισσος Μεσσήνης              3/3

ΑΟ Κατασταρίου-Ένωση Λέρνας             3/3

Παναρκαδικός-Μανδραϊκός                 3/3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

Καλαμάτα              50

Ένωση Ασπροπύργου     48

Παναργειακός          39

Ερμιονίδα             33 -19αγ.

Πελλάνας Καστορείου   32 -21αγ.

ΑΟ Κατασταρίου        30 -19αγ.

Αστέρας Βλαχιώτη      30 -21αγ.

ΑΟ Υπάτου             29 -19αγ.

Παναρκαδικός          25 -19αγ.

Αμβρυσσέας Διστόμου   23 -19αγ.

Μανδραϊκός            22

Ένωση Λέρνας          15

Πάμισος Μεσσήνης       7

ΑΟ Εικοσιμίας          2 -19αγ.


Γράψτε το σχόλιο σας...
15/10/2019 • 07:11

Σύγκρουση κινήτρων και γοήτρου σε Ελσίνκι, Αθήνα και Στοκχόλμη

Η Βοσνία θέλει μόνον τη νίκη απέναντι στην Ελληνική ομάδα η οποία βρίσκεται σε στάδιο ανασύνταξης. Εξίσου δύσκολη η προοπτική νίκης των Φινλανδών. Υψηλής ανταγωνιστικότητας οι αναμετρήσεις σε Ρουμανία και Ελβετία