Φουλ για άνοδο ο Πλατανιάς

Σημαντικό βήμα για τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ της Superleague 1 έκανε ο Πλατανιάς, μετά την εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη με 5-0 επί του Αιγινιακού.
13/04/2019 • 17:19
Σημαντικό βήμα για τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ της Superleague 1 έκανε ο Πλατανιάς, μετά την εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη με 5-0 επί του Αιγινιακού σε παιχνίδι για την 27η αγωνιστική της Football League. Οι Κρητικοί ήταν σαρωτικοί  και άνοιξαν το σκορ στο 29′ με τον Ουές. Ο Λουκίας στο 36′ έκανε το 2-0, ο Παπουτσογιαννόπουλος στο 63ο λεπτό σκόραρε το τρίτο τέρμα της ομάδας των Χανίων, ενώ ο Μιγκέλ με δύο γκολ στο 73ο λεπτό και στο 90' διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Στην Πάτρα, η Παναχαϊκή έμεινε στο 1-1 (81′ Λουμπαρδέας – 41΄ Κόκκορης) σουτ με τον πρωτοπόρο Βόλο και έχασε πολύτιμο βαθμολογικό έδαφος, ενώ η Κέρκυρα επικράτησε 2-0 του Ηρόδοτου με γκολ των Σιατραβάνη στο 23ο λεπτό και Πασά στο 68′.

ΝΠΣ Βόλος - ΟΦΗ

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου, 17:15

Live
19/09/2019 • 07:11

Δόγμα επίθεσης σε Φρανκφούρτη, Βασιλεία και Αϊντχόφεν

Πολλά τα καλά ματς απόψε στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι ομάδες σε Φρανκφούρτη, Αϊντχόφεν, Χετάφε και στη Βασιλεία περισσότερο θα στηριχθούν στις επιθέσεις παρά στην αμυντική τους τακτική. Ξεκάθαρο το προβάδισμα νίκης για. Γιουνάϊτεντ και Ντιναμό Κιέβου