Μπεργκ: «Είχε πει ότι θα μας έδινε πέναλτι»

Ο Μάρκους Μπεργκ υπογράμμισε πως ο διαιτητής Ιστβάν Κόβατς είχε δεσμευτεί να δώσει πέναλτι στη Σουηδία, αν διαπίστωνε πως στο πέναλτι που ζητούσαν στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε παράβαση.
19/11/2018 • 13:20
Ο Μάρκους Μπεργκ
Ο Μάρκους Μπεργκ υπογράμμισε πως ο διαιτητής Ιστβάν Κόβατς είχε δεσμευτεί να δώσει πέναλτι στη Σουηδία, αν διαπίστωνε πως στο πέναλτι που ζητούσαν στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε παράβαση. Ο Σουηδός επιθετικός αποκάλυψε τη συζήτηση που είχε με τον διαιτητή της αναμέτρησης με την Τουρκία, στην οποία οι Σουηδοί πήραν τελικά τη νίκη 1-0 με πέναλτι του Γκράνκβιστ, το οποίο είχε κερδίσει ο πρώην ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού στο δεύτερο ημίχρονο.

Χαρακτηριστικά, ο Μπεργκ δήλωσε: «Ο διαιτητής μου είπε ότι αν ήταν πέναλτι, τότε θα μας δώσει δύο στο δεύτερο μέρος. Τελικά, πήραμε ένα και κερδίσαμε, οπότε ήταν καλό. Δεν ξέρω αν η κουβέντα μας βοήθησε γιατί θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει δύο πέναλτι».

20/06/2019 • 08:13

Ο ενθουσιασμός φέρνει γκολ στο Euro U21 και στο κύπελλο Νορβηγίας

Ο πρώτος τελικός της ανόδου για την Primera Division έχει ως φαβορί την Λα Κορούνια. Πολύ πιο ανταγωνιστικό το ματς της Κονγκσβίγκερ με την Τρόμσο και ίσως έτσι δούμε την αναμέτρηση της Ουρουγουάης με την Ιαπωνία στο Πόρτο Αλέγκρε