Σαρωτική η Αγγλία, έριξε τριάρα στην Ισπανία!

Η Αγγλία μετέτρεψε σε περίπατο το ντέρμπι κόντρα στην Ισπανία καθώς πέτυχε τρία γκολ σε ένα ημίχρονο και πήρε σπουδαία νίκη με 3-2.
15/10/2018 • 23:33
Ο Ραχίμ Στέρλινγκ

Στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής, για το League A, η Αγγλία ήταν καταιγιστική στο πρώτο 45λεπτο και κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα, με τον Στέρλινγκ να κάνει "πλάκα" βάζοντας δύο γκολ ενώ το άλλο σημείωσε ο Ράσφορντ.

Το μόνο οι κατάφεραν οι Ισπανοί ήταν να μειώσουν" με τον Πάκο στο 58ο λεπτό ενώ το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ράμος.

Στο άλλο ματς του ομίλου η Ελβετία πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ισλανδίας με 2-1 και πέρασε στην κορυφή αφήνοντας πίσω της το Βέλγιο και την Ισλανία.

Για το League B, η Βοσνία/Ερζεγοβίνη επικράτησε 2-0 της Βορείου Ιρλανδίας χάρη σε δύο γκολ του Τζέκο και διατήρησε το απόλυτο στον όμιλο.

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς