Επιβλητικό πέρασμα των Πορτογάλων από στη Γλασκόβη

0
Απόστολος Νταλούκας
14/10/2018 • 21:46
Είναι το 74ο λεπτό στο "Χάμπντεν Παρκ" κι ο Έντερ σημειώνει το δεύτερο γκολ της Πορτογαλίας
Το φιλικό παιχνίδι στο "Χάμπντεν Παρκ" της Γλασκόβης αποτέλεσε άλλη μια τρανή απόδειξη πως αυτή η Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος αφενός μπορεί να αποδώσει καλά κόντρα σε κάθε στιλ παιχνιδιού κι αφετέρου – όπως έχει φανεί στο προ ημερών ματς στην Πολωνία – μπορεί να το κάνει και δίχως το μεγάλο αστέρι της, τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Στην χώρα των «χάϊλαντς» ετούτη τη φορά οι Ίβηρες παρουσίασαν νέους ήρωες, όπως ο Έντερ της Λοκομοτίβ Μόσχας και ο Έλντερ Κόστα της Γουλβς.
Ο τελευταίος, βρήκε λύση στην αγωνιστική ανωτερότητα της ομάδας του ανοίγοντας το σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Ο Έντερ πέτυχε ένα πιο όμορφο τέρμα στο 74’ με το οποίο έγινε το 0-2. Ο Φερνάντο Σάντος είχε ήδη πραγματοποιήσει τις τρεις αλλαγές στο ματς ενώ ο ομόλογός του στον πάγκο της Σκωτίας, Άλεξ Μακ Λις τις έκανε ευθύς αμέσως.

Στο 84’ ο Μπρουμά της Λειψίας πραγματοποίησε το 0-3 για να μειώσουν οι γηπεδούχοι σε μια από τις τελευταίες ανάσες του παιχνιδιού με τον Νέϊσμιθ στο τελικό 1-3

Ενθουσιασμός και Σκωτσέζικο στιλ στο φιλικό παιχνίδι της Γλασκόβης :
20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο