ΗΠΑ - Μεξικό στον τελικό του Γκολντ Καπ

04/07/2019 • 11:42
O Πούλισιτς πανηγυρίζει.
Οι ΗΠΑ μετά από έναν περιπετειώδη ημιτελικό κέρδισαν την Τζαμάικα με 3-1 στο Νάσβιλ και προκρίθηκαν στον τελικό του Concacaf Γκολντ Καπ, όπου θα αντιμετωπίσουν το Μεξικό.

Ο αγώνας, διεκόπη για 90 λεπτά στο 15' λόγω καταιγίδας και κεραυνών που καθιστούσαν επικίνδυνη για θεατές και παίκτες τη συνέχισή του.

Οι Αμερικανοί πριν τη διακοπή προηγούνταν ήδη 1-0 χάρη στο γκολ του ΜακΚένι στο 9', ενώ μετά την επανέναρξη ο Πούλισιτς έκανε το 2-0 στο 52'. Ο Νίκολσον στο 69' μείωσε για τη Τζαμάικα, όμως ο Πούλισιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 87ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Οι Αμερικανοί θα αντιμετωπίσουν την Κυριακή στον τελικό τους Μεξικανούς στο Σικάγο.

25/08/2019 • 08:15

Ακλόνητα φαβορί με προϋπόθεση τα γκολ, Ρόμα, Σίτι, Παρί και Σταντάρ Λιέγης

Καλές ομάδες στο επιθετικό κομμάτι καλούνται να αντιμετωπίσουν προκειμένου να νικήσουν η Ρόμα, η Μίλαν, η Μάντσεστερ Σίτι και η Σταντάρ Λιέγης. Πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς στο Μόλντε της Νορβηγίας, στην Τουν της Ελβετίας και στο Τσβόλε της Ολλανδίας