Την έκπληξη η Κρίσταλ Πάλας (video)

Η Κρίσταλ Πάλας έκανε τη ζημιά στην Αρσεναλ, η οποία με την ήττα στην έδρα της δεν μπόρεσε να απομακρυνθεί από τις Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
21/04/2019 • 20:12
Οι παίκτες της Κρίσταλ Πάλας πανηγυρίζουν
Η Κρίσταλ Πάλας  έκανε τη ζημιά στην Αρσεναλ, η οποία με την ήττα στην έδρα της δεν μπόρεσε να απομακρυνθεί από τις Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι «κανονιέρηδες» βρίσκονται στην τέταρτη θέση με 66 βαθμούς, όσους έχει και η τσέλσι, ενώ το σύνολο του Σόλσκιερ, μετά και την ήττα της από την Εβερτον έμεινε στους 64.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Κρίσταλ Πάλας πάγωσε το Εμιρέιτς στο 17΄με τον Μπεντεκέ. Ο Οζίλ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έφερε το ματς στα ίσια, αλλά ο Ζαχά στο 61’ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ο ΜακΑρθουρ οκτώ λεπτά αργότερα έκανε το 1-3 και «κλείδωσε» τη νίκη. Το μόνο που κατάφερε να πετύχει η Αρσεναλ ήταν να μειώσει σε 3-2 στο 77’ με τον Ομπαμεγιάνγκ.

20/08/2019 • 08:42

Τα αουτσάϊντερ δίνουν ρυθμό σε Λευκωσία, Σέφιλντ και Σουίντον

Ο Άγιαξ είναι το φαβορί στην Κρήτη αλλά ο ΑΠΟΕΛ είναι η ομάδα με το πείσμα που θα τρέξει για να διεκδικήσει, κι ότι βγει. Πιο επιφυλακτικό το ματς στην Ρουμανία. Σε άλλο πνεύμα με προοπτική παραγωγικότητας στο Σέφιλντ και το γήπεδο της Ντέρμπι Κάουντι