Κορυφή η Σουόνσι (video)

Η Σουόνσι πάτησε κορυφή στην Championship μετά το άνετο 3-0 απέναντι στην Μπέρμιγχαμ!
25/08/2019 • 17:43
Νίκη της Σουόνσι
Στο πρώτο ημίχρονο η Μπέρμιγχαμ κατάφερε να μπλοκάρει την Σουόνσι στο Λίμπερτι Στάντιουμ! Η Σουόνσι έφτιαξε μόνο μια καλή ευκαιρία και το ημίχρονο έληξε 0-0!

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαφορετική ιστορία! Ο κόουτς Κούπερ έκανε μια αλλαγή! Έριξε στο γήπεδο τον Νόουτον (63') και αυτός έλυσε το πρόβλημα σκοράροντας με μακρινό σουτ.

Η Μπέρμιγχαμ προσπάθησε να ρισκάρει αλλά δέχτηκε δύο γκολ ακόμα. Άλλο ένα δυνατό σουτ από τον Τσέλινα (68') και τέλος ένα πέναλτι από τον Μπαστόν (75') ο οποίος γιόρτασε ιδανικά τα 27α γενέθλιά του!

Η Σουόνσι έπιασε στην κορυφή της Championship την Λιντς Γιουνάιτεντ με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία σε πέντε παιχνίδια.
17/09/2019 • 07:11

Η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά απόψε σε Νάπολι, Ντόρτμουντ και Μιλάνο

Όλοι μπορούν να σκοράρουν στα μεγάλα αποψινά ντέρμπι σε Νάπολι και Ντόρτμουντ. Ακόμα πιο καλές τιμές παραγωγικότητας δίνει η προοπτική του γκολ των αουτσάϊντερ σε Λονδίνο και Μιλάνο! Κάθε άλλο παρά εύκολο έργο για τα φαβορί σε Άμστερνταμ, Λιόν