Ο Γιάννης Αντωνίου
23/02/2018 • 23:43

Ο Αντωνίου σημαιοφόρος στην τελετή λήξης

Δύο ημέρες απομένουν για την ολοκλήρωση των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ και σήμερα η ΕΟΕ ανακοίνωσε τον αθλητή, ο οποίος θα είναι σημαιοφόρος της ελληνικής ομάδας στην τελετή λήξης της διοργάνωσης.

Ο Κιέλντ Νούις
    23/02/2018 • 17:22

Ο Νούις πρώτευσε στα 1.000 μέτρα

Ο Κιέλντ Νούις κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 1.000 μέτρα του πατινάζ ταχύτητας, στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

«Χρυσή» η Σουηδία στη σκυταλοδρομία
      23/02/2018 • 16:54
        Ρωσια. ντοπινγκ
        23/02/2018 • 16:26

«Θετική» σε έλεγχο ντόπινγκ η Ρωσίδα Σεργκέεβα

Η ρωσική ομοσπονδία μπόμπσλεϊ ανακοίνωσε σήμερα (23/2) ότι μια αθλήτρια της ομάδας, η οποία κατέλαβε την 12η θέση στις γυναίκες στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ, η Ναντέζντα Σεργκέεβα βρέθηκε «θετική» σε απαγορευμένη ουσία, σε έλεγχο ντόπινγκ, στον οποίο υποβλήθηκε.

Η Γερμανία το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό από ψηλό βατήρα
          22/02/2018 • 20:54
            Η Λευκορωσία επικράτησε στη σκυταλοδρομία 4Χ6 χιλιομέτρων γυναικών
            22/02/2018 • 19:53

Η Λευκορωσία «ζευγάρωσε» τα χρυσά μετάλλιά της στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ. Ύστερα από την «πρωτιά» της Χάνα Χούσκοβα στα Aerials του ελεύθερου σκι, σήμερα ήταν η σειρά της γυναικείας ομάδας της Λευκορωσίας να επικρατήσει στη σκυταλοδρομία 4Χ6 χιλιομέτρων του διάθλου.

Η Ουγγαρία το χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 5.000 μέτρων ανδρών
              22/02/2018 • 19:38

Η Ουγγαρία το χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 5.000 μέτρων ανδρών με Ολυμπιακό ρεκόρ

Το πρώτο μετάλλιό της στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ -και μάλιστα χρυσό- πανηγυρίζει η Ουγγαρία. «Δράστης» αυτής της επιτυχίας είναι η ομάδα που μετείχε στον τελικό της σκυταλοδρομίας 5.000 μέτρων των ανδρών, στο πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα.

Η Ανα Γκάσερ
                22/02/2018 • 19:20

«Χρυσή» η Γκάσερ στο big air

Η Άνα Γκάσερ κατέκτησε το «παρθενικό» χρυσό μετάλλιο στο big air της χιονοσανίδας, αγώνισμα που κάνει στους Χειμερινούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ το ντεμπούτο του στο Ολυμπιακό πρόγραμμα.

Ο Αλεξάντερ Κρουσελνίτσκι
                  22/02/2018 • 19:11

Ένοχος ο Κρουσελνίτσκι σύμφωνα με το CAS

Το Διαιτητικό Αθλητικό Δικαστήριο (CAS) ανακοίνωσε σήμερα ότι ο Αλεξάντερ Κρουσελνίτσκι κρίθηκε ένοχος για παραβίαση των κανονισμών κατά του ντόπινγκ, έχοντας βρεθεί «θετικός» στην απαγορευμένη ουσία "meldonium".

Η Σουζάνε Σούλτινγκ
                    22/02/2018 • 19:03
                      Η Μισέλ Γκίζιν
                      22/02/2018 • 17:40

Η Γκίζιν το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό σύνθετο

Η Μισέλ Γκίζιν κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό σύνθετο, στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ. Η 24χρονη αθλήτρια από την Ελβετία ολοκλήρωσε την προσπάθειά της στην κατάβαση σε 1:40.14 και στο σλάλομ σε 40.76, ενώ με συνολική επίδοση 2:20.90.

O Ντέιβιντ Ουάιζ
                        22/02/2018 • 17:20

Ξανά «χρυσός» ο Ουάιζ στο ski halfpipe

Ο Ντέιβιντ Ουάιζ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ski Halfpipe του ελεύθερου σκι, στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ. Ο Αμερικανός αθλητής είχε καλύτερη συγκομιδή στον τελικό τους 97.20 βαθμούς.

22/02/2018 • 10:19