20/06/2018 • 14:51
    Παναγιώτης Κουζής
    19/06/2018 • 21:20

Πρωταθλητής ο Κουζής

Τον 16ο τίτλο της καριέρας του στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross κατέκτησε ο Παναγιώτης Κουζής, οδηγώντας Honda CRF450R.

Red Bull
      19/06/2018 • 14:30

Συμφωνία της Red Bull με τη Honda

Ολοκληρώθηκαν οι συζητήσεις της Red Bull με τη Honda για την παροχή μονάδων ισχύος στην αυστριακή ομάδα από την επόμενη σεζόν της Φόρμουλα Ένα, όπως δήλωσε ο επικεφαλής μηχανοκίνητου αθλητισμού της ιαπωνικής εταιρείας, Μασάχι Γιαμαμότο.

Χόρχε Λορένθο
        17/06/2018 • 22:27

Πρώτος στην Καταλωνία ο Λορένθο

Ο Ισπανός Χόρχε Λορένθο (Ντουκάτι) κατέκτησε τη νίκη στον 7ο αγώνα της χρονιάς για το MotoGP, αφού τερμάτισε πρώτος στον αγώνα της Καταλωνίας με δεύτερο τον συμπατριώτη του και επικεφαλής της παγκόσμιας κατάταξης, Μαρκ Μάρκεθ (Χόντα) και τρίτο τον Ιταλό Βαλεντίνο Ρόσι (Γιαμάχα).

Ράλι Κύπρος
          17/06/2018 • 22:10

Οι νικητές στο Ράλι Κύπρος

Οι Κύπριοι Σίμος Γαλαταριώτης και Αντώνης Ιωάννου στο τιμόνι ενός Skoda Fabia R5 κέρδισαν το Ράλι Κύπρος 2018 με τη μικρότερη διαφορά, που καταγράφηκε ποτέ στην ιστορία, όχι μόνο του αγώνα αλλά και του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Νικητής ο Φέτελ στον Καναδά

Ο Γερμανός πιλότος της Ferrari κατέκτησε την 50η καρό σημαία της καριέρας του και προηγείται στη βαθμολόγια έχοντας διαφορά ενός βαθμού από τον Χάμιλτον.

Σεμπάστιαν Οζιέ
                  08/06/2018 • 10:39

"Ψήνει" επιστροφή Οζιέ η Citroen

Η εργοστασιακή Citroen εκτός του ότι επιβεβαίωσε πως θα παραμείνει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλι για τουλάχιστον δύο χρόνια ακόμα, επιβεβαίωσε και το ενδιαφέρον για την επιστροφή του Οζιέ και πάλι στην Γαλλική ομάδα.

Αυτοκίνητο Hyundai
                    07/06/2018 • 21:03
                      Ο Μαγκαλάες
                      06/06/2018 • 16:29

Νικητής στο Ράλλυ Ακρόπολις ο Μαγκαλάες!

Ο Μπρούνο Μαγκαλάες με Σκόντα Φάμπια R5 ήταν ο νικητής του Ράλλυ «Ακρόπολις». Ο Πορτογάλος ήταν ο ταχύτερος όλων, δεν έκανε λάθη και εκμεταλλεύτηκε τα προβλήματα που αντιμετώπισαν οι βασικοί του αντίπαλοι. Πλέον σκαρφάλωσε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ERC.

09/05/2018 • 16:07