Έσπασε την έδρα με το καλημέρα η Σάσαρι!

Τι κι αν ο Μάικ Τζέιμς επέστρεψε; Η Σάσαρι πέρασε από το «Φόρουμ» με 86-79 χάρη στο σόου των Τόμας (25π, 11ρ) και Τζεντίλε (26π) και έσπασε με το «καλημέρα» την έδρα στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής σειράς.
30/05/2019 • 00:03
Έκανε το "μπαμ" η Σάσαρι!

Η ομάδα της Σαρδηνίας πήρε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου (35-41), η Αρμάνι ισοφάρισε στο 30΄ (60-60), όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο καθοριστικό τελευταίο δεκάλεπτο και με επιμέρους 26-19 πήραν την μεγάλη νίκη.

Εκτός των Τόμας και Τζεντίλε, σημαντικοί για τους νικητές ήταν και οι Πολονάρα (14π), Πιέρ (12π). Είναι χαρακτηριστικό ότι η εν λόγω τετράδα πέτυχε τους 76 από τους 86 πόντους της ομάδας της!

Για τους Λομβαρδούς πρώτος σκόρερ ήταν ο Μίτσοφ με 16 πόντους, 12 σκόραρε ο Τζέιμς και 10 ο Ταρζούσκι.

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο